KOFOLAK

Líbí se vám Norsko?

Odpovědi
marci1

Velmi. Norsko je krásná a zajímavá země. Země zimních sportů, drsná krajina vikingů, okouzlují místa fjordů. Mezi významné památky pod záštitou UNESCO patří sloupové dřevěné kostely tzv. stavkirke. V Bergenu či Oslu se nachází mnoho budov z dob secese. Norové žijí velmi ekologicky, všude jsou odpadkové koše. Nutností je mít u sebe deštník a pláštěnku. Známí tam jezdí lovit ryby, takže se vždy těším na čerstvé, divoce žijící lososy a jiné rybky. 🙂

paul1

Nebyl jsem tam, viděl jsem pár hezkých videí na YouTube. Mají výborné výsledky v boji proti covidu.

Pepa25

Velmi se mi tam líbilo – zatím jsem tam byl jen jednou. Spousta míst je pojmem, např. Geirangerfjord.

Kelt

Nebyl jsem tam, ale krajina je pěkná, lidé vstřícní. Ve vztahu k přírodě a životnímu prostředí bychom se mohli od nich učit.

Ametyst

Velmi krásná krajina, trochu podobná Skotsku. Vždycky jsem měla štěstí na počasí, protože se mi tam líbí za každého počasí. Mají tam draho a nehrají si na sociální stát ani systém, zvyhodňující rodiny jako ve Švédsku. Tzn. i děti např. platí všude vstupné apod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.