Avatar uživatele
KOFOLAK

Líbí se vám Norsko?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1113 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Velmi. Norsko je krásná a zajímavá země. Země zimních sportů, drsná krajina vikingů, okouzlují místa fjordů. Mezi významné památky pod záštitou UNESCO patří sloupové dřevěné kostely tzv. stavkirke. V Bergenu či Oslu se nachází mnoho budov z dob secese. Norové žijí velmi ekologicky, všude jsou odpadkové koše. Nutností je mít u sebe deštník a pláštěnku. Známí tam jezdí lovit ryby, takže se vždy těším na čerstvé, divoce žijící lososy a jiné rybky. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Nebyl jsem tam, viděl jsem pár hezkých videí na YouTube. Mají výborné výsledky v boji proti covidu.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Velmi se mi tam líbilo – zatím jsem tam byl jen jednou. Spousta míst je pojmem, např. Geirangerfjord.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nebyl jsem tam, ale krajina je pěkná, lidé vstřícní. Ve vztahu k přírodě a životnímu prostředí bychom se mohli od nich učit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Velmi krásná krajina, trochu podobná Skotsku. Vždycky jsem měla štěstí na počasí, protože se mi tam líbí za každého počasí. Mají tam draho a nehrají si na sociální stát ani systém, zvyhodňující rodiny jako ve Švédsku. Tzn. i děti např. platí všude vstupné apod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek