DIH

letošní zima

Je pravda že tato zima bude nejkrutější za nějaké roky.?

Nejlepší odpověď
marci1

Kdo ví. Britští meteroologové předpovídají zimu krutou, američtí mírnou. Můžeme si vybrat. Údajně se to pozná podle krtků : Když krtci ryjí na podzim v dolinách, bude tuhá zima. Ryjí-li na vršcích, bude zima mírná.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/doma­ci/311728-jaka-bude-zima-jeden-model-rika-kruta-druhy-mirna.html

Další odpovědi
Drap

To zatím nikdo přesně neví. Zeptej se znovu na jaře. Potom to bude možné posoudit.

Nuk nuk

Také jsem to sice slyšela, ale … Před časem jsem četla článek/rozhovor s jistým meteorologem, kterého se ptali, proč předpovědi často nevychází a jak moc dopředu lze počasí předpovědět. Odpovídal, že TÉMĚŘ s jistotou je možné předpovědět počasí cca na 1–3 dny, předpovědi na následující týden jsou přesné tak z 50 procent. Všechno ostatní jsou už jen prognózy a odhady. To se týká zatím i letošní zimy.