Avatar uživatele
dnb

Jaká bude Zima, co myslíte?

Nemáte někdo nějaké seriózní informace o tom, jaká by měla být následující Zima? Kvůli té předchozí jsem musel jet lyžovat na Slovensko a stálo mě to 3× víc než normálně. Nechtěl bych to letos opakovat. Pokud odpovíte v anketě, čekám samozřejmě v doplnění, jak jste na to přišli.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, ale vzhledem k tomu, že jsem se nic nedozvěděl, nedávám žádný palec, odpovědi beru, jako by jste žádné nenapsali. Výjimka je uživatel „gecco“, který mi poradil alespoň s těmi nadprůměrnými srážkami, které mi ale stejně nepomůžou, když bude teplo… Zima se určit dá, existuje řada různých klimatických modelů, myslel jsem, že mi je pomůžete najít, nu což, podívám se po nich sám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dnb

Zajímavá 0 před 3468 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Netuším - nedá se říci

Ale pokud už bych nějakou odpověď ´musel´ volit, pak bych se přiklonil k Normální, s nadprůměrnými srážkami…
😉
A proč? – od cca 07/2014 jsou nadprůměrné srážky, takže v nejbližší době obrat neočekávám…
http://portal­.chmi.cz/portal/dt?ac­tion=content&pro­vider=JSPTabCon­tainer&menu=JSPTab­Container/P4_His­toricka_data/P4_1_Po­casi/P4_1_5_U­zemni_srazky&nc=1&por­tal_lang=cs#PP_U­zemni_srazky
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Questman

Netuším - nedá se říci

Hoď si mincí (y)
V zemích jako je ČR se počasí nijak „seriózně“ předpovídat nedá, jeden den může sněžit a druhý budeš chodit pomalu v trenkách, jako dycky.
Doplňuji:
To je zase tazatel :D

„Kolik vloček sněhu napadlo na Arktidě od vzniku Země? Co? Že to nikdo neví? Tak jste volové a já jsem ledadlo!“

Upravil/a: Questman

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Netuším - nedá se říci

Těžko říci. Dle velkého množství hub a dle tvrzení myslivců, že když je hodně žaludů, měla by být zima tuhá, měla by být tuhá. Myslím si, že nikdo nedokáže říci, jaká bude. Takže nezbývá, než počkat, jak se ta letošní zima vyvine. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Netuším - nedá se říci

Jaká „Zima“? Dílo tohoto jména neznám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terezie.k

Studená se sněhem i v nížinách

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Netuším - nedá se říci

Seriózní předpověď jaká bude zima, se koncem října nedá udělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dg

Studená se sněhem i v nížinách

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Netuším - nedá se říci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Velmi podobná té předchozí

A jak sem na to přišla?
Léto bylo taky jak to předchozí 🙂
Ale hlavně proto, že já zimu nechcíííí 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Netuším - nedá se říci

Doplňuji:
Docela by měl zajímaly ty údajné klimatické modely … Např. ČHMI dává předpovědi jen za měsíc a i od těch spíš upouští

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Banán88

Mimořádně mrazivá

kriste to je skrtak na palce :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
wertos1

Velmi podobná té předchozí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dnb

Pepa25 > Netahej sem chmi, ty stejně přebírají informace od Evropských spolkových meteorologických institucí. Zejména pak z Ameriky sem proudí řada předpovědních modelů GFS, ECMWF, ENS apod. např.: http://www.wet­terzentrale.de/top­karten/fsavne­ur.html
Dále je tu pak Climate Prediction Center, který sleduje děje v Atlantském Oceánu, jehož proudění velmi ovlivňuje tlakové útvary a následný chod počasí v Evropě. Nyní to bohužel vypadá, že bude Zima opravdu velmi podobná té minulé, díky převládajícího jihozápadního proudění. Značí to průměrné až nadprůměrné množství srážek a bohužel i nadprůměrné teploty, stejně jako minulý rok. Stále se to ale ještě může změnit, minulý rok se totiž ještě v těchto chvílích spekulovalo o velmi mrazivé Zimě a koncem Listopadu přišel obrat, který už zůstal…

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

wetterzentrale.de samozřejmě znám, ale netuším, kde tam píšou, „jaká bude zima“? Všechny modely jsou tam max. na 10 dnů dopředu …

před 3467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dnb

Tak co třeba tohle? http://www.me­teoaktuality.cz/ar­ticles.php?ar­ticle_id=1617

před 3462 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek