Avatar uživatele
zjentek

Kým jsou nejmoudřejší lidé světa a kde je hledat?

Asi je vám jasné, že nemohu být celý život jen tady na webu. Představme si, že svět je opravdu spravedlivým místem k životu a tedy nejvyššími prostředky disponují tací, jež/již jsou doslova studnicemi vědění. Říkám si, pokud by na př. ošklivě onemocněla taková studnice (vím, nemožné, studnice má své realizace na vše. ale říkám kdyby), tak by se zase klidně mohl objevit nějaký onen, který by sice znal cestu k vyléčení, ale zase by celou situaci třeba cítil/pojal tak, že mu náleží veškeré jmění studnice a dokonce třeba i více, protože studnice poptřebuje radu a tudíž teď ví více a po právu si zaslouží- po zásluze mu tedy ve spravedlivém světě majetek studnice má patřit, neboť „onen“ se nyní jeví jako hlubší studnice vědění. To celé je ovšem pitomost, protože „onen“ nedostal žádný dar „léčitelství“ z hůry, ale pravděpodobně věděl celý svůj život, jak postupovat. Z logiky principu spravedlivé planety tedy musel být bohatší než nejbohatší, který jej přece vyhledal proto, že si nevěděl rady s životem.

Spravedlivý svět existuje, není to utopie. Člověk si systematicky ukrajuje z bohatství planety a co utržil, spravedlivě přerozděluje (dle principu zachování hmoty) všem, kterým pravidelně ukrajoval, takže se nikdy nemusí starat o záchranu světa, neboť nic se neděje na úkor poslušných, spravedlivých, mírumilovných či bezbranných tvorů, bez nichž si nelze existenci světa ani představit. Moc dobře člověk ví, že nemá právo žít na úkor někoho/něčeho okolo něj, tak plochý a ubohý člověk rozhodně není. Přerozdělováním ti nejmoudřejší jen využijí svůj vlastní potenciál mozku (zde si představme každý co dokážeme, dle vlastní kapacity), ale nakonec veškeré prostředky/hmotu vrátí, kam přesně patří. Tím je řečeno vše a přišel jsem na to teď, při psaní, protože vím, že člověk je člověk krásný a spravedlivý.

Mě osobně tenhle svět docela udivuje. Jak to, že bohatšími jsou okolo mě často tací, kteří mi, chudému, nemají co říct? Že by si svou studnici vědění nechávali často zavřenou pro lepší příležitost, lepší lidi, nebo, nedej bože, lepší svět? Co myslíte vy? Necháváte si své malé studničky pro lepší lidi? Nebo je tady dokonce někdo s obrovskou studnicí? Děkuju.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 455 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek