Fazzz

Kupujete si raději vitaminy v prášcích, nebo spoléháte na čerstvou zeleninu a ovoce?

Budu ráda za Vaše odpovědi. :) Potřebuji to odevzdat ve škole. Děkuji. :))
Doplňuji:
Omlouvám se za špatně vyznění odpovědí, Ano=vitaminy v prášcích
Ne=čerstvá zelenina a ovoce. ještě jednou se omlouvám, divně jsem to podala. :))

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Podle potřeby.

Zřejmě jsem dobře nepochopil zadání ankety. Netuším co je vlastně ano a co ne..
Nekupuji vitamíny v prášcích nikdy a ani nikdo z mé rodiny. Vše si zajišťuji z vlastních zdrojů , popřípadě sběrem v okolí.

Další odpovědi
www

Ne

Žádná, třeba super tableta, nenahradí přirozený zdroj.

Zdroj: Zkušenost, názor odborníků

suaeda

Ne

Vitamíny mám nejraději přírodní prohnané přes prase. A pak zbaštit výrobky z dobrého zdravého prasátka. Panečku to pochoutka.
Ale vážně pokud to jde, tak se tabletám všeho druhu včetně vitámínů raději vyhnu. Samozřejmě, že ne vždy to jde.

terry

Ano

Pokud by ses podrobněji zajímala, tak bys zjistila, že v zelenině z obchodu již mnoho vitamínů není.
Ztrácejí se každou hodinou po utržení. Ztrácejí se i omýváním studenou vodou.
Ovoce i zelenina jsou často utržené před dozráním, aby vydržely cestu a dozrávají ve skladech k tomuto účelu vybavených.
Jsou také chemicky ošetřeny a v některých případech omytí nestačí.
Zelenina i ovoce zalévané deš'tovou vodou do sebe absorbuje škodlivé látky.
Doporučené množství a spektrum potřebných vitamínů, minerálů, stop.prvků ani nelze pravidelně každý den konzumovat.
Také je známo, že z potravin se využije pouze 15 – 30 % biologicky aktivních látek.
Také jsem se ptala na to, jestli to je potřeba, když je člověk zdravý a dostalo se mi několikeré odpovědi, že jen velmei, opravdu velmi těžko by se našel člověk úplně a zcela zdráv. Takže se volí potrav.doplňky podle potřeby toho kterého člověka.
Navíc jakýmkoli stresem, cigaretami (včetně pasívního kouření) se zvyšuje potřeba. Kuřáci potřebují několikrát více vit C než nekuřáci.
Když užívám kvalitní potravinové doplňky, pocítím efekt.
Ovoce a zeleninu jím také, ráda a často. Luštěniny také.
Ale vím, že tím do sebe nedostanu všechno to, co potřebuji.
A také…poptřebné látky jsou také např. v luštěninách, některém pečivu, jsou potřeba ořechy atd.
Prostě nemohu do sebe dostat každý den např.
4,8 mg Beta carotenu ( 9,5 meruněk+1,5 žlut­.melounu+2,5 šál­ku syrového špenátu
60 mg vit C (1 pomeranč+2 ci­trony nebo 3 limeky)
5 mcg vit D ( 2 šálky mléka nebo 10 pol.lžic margarinu)
10 mg vit E ( 100 g burských oř. nebo 9,5 šálku syr-špenátu)
1,4 mg Vit B1 ( 16 krajíců chleba nebo 1 šálek brazilských ořechů nebo 140 g vař.vepř.kotlet)
1,6 mg vit B2 ( 4 šálky mléka nebo 40 g vař.hovězích jater)
2 mg vit B6 ( 1,75 šálku sušených fazolí + 3 banány nebo 350 g kuřete)
1 mcg vit B12 ( 20 velkých krevet + 28 g syrového lososa nebo 1 vejce)
18 mg Niacin (150 g dušených hovězích ledvin)
0,15 mg Biotin ( 13,5 vajec + 180 g mandlí nebo 5 šálků cereálií)
200 mcg Kyselina listová (10 ks chřestu + 0,75 šálku vařených fazolí)
6 mg Kyselina panthotenová ( 33 krajíců celozrn.chleba + 3,5 banánu nebo 210 g kuřete)
200 mg Calcium ( 2/3 šálku mléka nebo 2/3šálku jogurtu + 28 g čedaru nebo 1 šálek vařené brokolice)
120 mg Fosfor (0,5 šálku mléka)
100 mg Magnezium (28 g mandlí + 150g ryb nebo 2,25 šálku syr.špenátu)
15 mg Zinku ( 210 g masa nebo 7,5 šálku fazolí)
10,5 mg Železa ( 120 g jater+410 g vařen.vepřového nebo 6,75 šálku syrov.špenátu)
5 mg Manganu ( 450 g ananas. džusu nebo 9 g karotky nebo 5 3/8 šálku kukuř.vloček)
1,4 mg Měď ( 148 g mandlí nebo 2 5/8 šálku vařen.fazolí)
150 mcg Jódu ( 1/3 pol.lžíce jodidované solo nebo 6 vajec)
200 mg Vápníku
100 mg Hořčíku

To jsou doporučené denní dávky pro zdravého člověka.

ten který je

Ne

Raději čerstvou zeleninu nebo ovoce.
Ono je to asi stejně jedno,protože to ovoce se zeleninou z Holandska či bůh ví odkud je stejně samá chemie.

tom004

Ne

Zeleninu i ovoce zásadně čerstvé. Ostatně,ještě nikdy jsem neviděl bůček,nejlepší zelenina, v prášku,nebo v tabletě. A doufám,že to tak zůstane. 🙂

pizlicka

Podle potřeby.

spoleham na ovoce,zeleninu,bile maso,jatra-kvuli zelezu,kvalitni ryby.v pripade nizke hladiny zeleza ano,vemu zelezo.ale od te doby,co jim jatra,mi snad nedostatek nehrózi.

Sůwa

Ano

Doplňuji:
Multivitamin s minerály v šumivých tabletách. Aspoň mám pocit, že tam je všechno potřebné a v dostatečném množství, to bych v normální stravě určitě neměla.

Damiana

Ne

Ne. Kupuji pouze čerstvé ovoce a zeleninu, radši zblajznu kilo jablek, než bych spolkla umělou piluli. Když nejsem kosmonautka, nevidím důvod.
Nesnáším ani léky, myslím, že když se člověk stará o své zdraví zvenku, zas tak potřeba nejsou. Anebo alespoň ne moc často.

zmimi

Podle potřeby.

radši to ovoce a zeleninu. Občas kupuji vitamín C ,když jsme nachlazení

Fyzik

Podle potřeby.

hanny 2

Ano

Ano – ale kupuji vitamíny špičkové kvality – ne z lékárny!!! Zeleninu a ovoce jím samozřejmě také,ale na vitamíny v nich nespoléhám.
Doplňuji:
Hlavně některé pro tělo potřebné vitamíny již v určitém věku organismus nedokáže vytvořit,potom degenerují buňky a může nastat problém.Věřím tomu a zatím se mě to vždy vyplatilo,chemické léky neužívám žádné.

anonym

Podle potřeby.

Kupuji si Spektrum, teď Spektrum Silver a kromě toho samozřejmě se snažím konzumovat stravu pestrou, zeleninu, ovoce atd.
Také se snažím o pěstování vlastních plodin a ovoce. Raději mám to, co mi uroste „pod rukou“. Raději mám čerstvě utržené třešně než ty, co si mohu koupit na tržnmici. Chuť je to úplně jiná.

briketka10

Ano

jen šumivé tablety, kde je Vápník, C, Hořčík každé ráno s limetou tak zapíjím léky.. ještě mám Pangamin – vitalita dražé ty obsahují B-komplex,Zinek,Váp­ník,Hořčík,Že­lezo,Draslík,Fos­for,Měď,Mangan,Chrom, bílkoviny-esenciální aminokyseliny
když mám ve špatném stavu nehty koupím si Biosil kde je křemík..

Tíšek99

Ne

anonym

Podle potřeby.

Co myslíte Vy? Polyká se lépe tabletka nebo čestvá šťáva z ovoce? :))

Cizecek.M

Hele, on je docela problém, že sice ano – zelenina a ovoce obsahují vitamíny, ale nikdy jí nesníš tolik, aby jsi potřebné vitamíny dostala do těla v potřebém množství. Takže za mě teda doplňovat.

Derrynka

Můžu se zeptat? Čím třeba doplňuješ Béčko? Já pořád nevím, vitamínů celá řada, všechny samozřejmě nejlepší, co můžu koupit… a tak bych se chtěla zeptat na osobní zkušenost…

BarunkaKar

Ahoj, já mám skvělou zkušenost s pivovarskými kvasnicemi. Jmenuje se to Pangamin a je jich celá řada. Přípravky obsahují vitamíny skupiny B, minerální látky (vápník, fosfor, draslík, hořčík), stopové prvky (železo, měď, zinek, mangan), bílkoviny atd. já teď užívám Pangamin B12, protože bývám chudokrevná a v důsledku toho i často unavená a tohle mi opravdu hodně pomáhá. Doporučuji! https://www.proz­dravi.cz/zdra­vi/rapeto-pangamin-b12-200-tablet.html