ShadyPony

Co dělat s velkým množstvím sušené pomerančové kůry?

Dříve jsme sušenou kůru sbírali do základní školy, ale teď když jsme základní školu opustili, nemáme ji kam dát a je mi docela líto to vyhodit. Nemáte někdo nějaký „recept“ jak kůru využít nebo mi nezbyde nic než to vyhodit..?

Nejlepší odpověď
ten který je

Já bych to vyhodil.Většina tohoto ovoce je chemicky ošetřena a tak je pomerančová kůra k nepoužití.

Další odpovědi
Šidlo

no, ak nie je bio, tak je plná postrekov a nesmie sa jesť…takú len na dekoráciu

ak je bio tak je trochu plná postrekov....­.uvarte z nej čaj, pomeľte do koláčov/na hydinu, zavrite do krabice s cukrom, aby nasiakol vôňou

gecco

Spálit v kamnech – a pokud je nemáš, vyhodit do smíšeného odpadu (do bio se to nehodi, v kompostu citrusova kůra škodí).