zjentek

Který způsob přivýdělku na internetu je pro důchodce nejjednodušší?

Padají úvahy o streamování zatím jen některých částí dne, vkládání videí na YouTube a kanály podobné YT, zkrátka influence těmito způsoby. Napadá někoho ještě snadnější způsob přivýdělku na netu, bez nutnosti/potřeby drahých pomůcek a vybavení??

NoFear>>> tak jsem si to celé přečetl a musím říci (když tedy opravdu NENÍ MOŽNO uplatnit ŽÁDNÉ znalosti), že nejjednodušší Z TOHO VŠEHO mně nakonec přece jen přijde to streamování a YTuberství.
https://www.tik­tok.com/@caro­lyndeg/video/6855302748­414479622?lan­g=cs-CZ

A pak mě ještě nadchla ta „fotografie“. To zní jako snadné, vlohy by byly, cit a smysl pro detail také nechybí. I kvalitní foťák dnes není problém. Znáš více podrobností okolo nabídky a prodeje? Případně links? Nechci obtěžovat, ale při tom cos sem napsal už ti pár řádků asi neublíží (; D;D; a je vidět, že máš veliký přehled… předem ti děkuji. (;

Nejlepší odpověď
Hlada

Sledování slevových letáků.

Další odpovědi
NoFear

Pro důchodce a nejjednodušší? Tak leda vyplňování dotazníků. Ale je to taky nejmíň vydělečné a některé ty dotazníky můžou zabrat i dost času (člověk je rád, pokud je za jeden dotazník 50 Kč a taky záleží, jak často mu ty dotazníky posílají).
Mikroslužby, psaní dle zakázek nebo jako copywriter, nebo správa nějakého webu (či sociální sítě – což zahrnuje psaní příspěvků atd).
Záleží, co toho důchodce baví (nebo by bavit mohlo), co by mohlo jít a v čem by byl ochotný pracovat a obětovat tomu trochu svého času. Může si založit vlastní e-shop nebo ho někomu spravovat. Může spolupracovat s některou firmou, nějak ji propagovat či něco jiného (např. analýzy a nějaké statitiky nebo tvroba něčeho jiného… ale to už není tak jednoduché a důchodce by to ASI nedělal).
Většinou platí, že co je snadným přívýdělkem, tak je to buď velmi málo výdělečný anebo si to žádá kapitál (což pak můžou být slušné príjmy).
Napsat vlastní (elektronickou knihu… Nemusí se dělit o zisky s nakladatelstvím a nemá náklady za vytvoření hmotné knihy. Možná si zaplatí nějakou korekturu, či designovou úpravu, ale hlavně si to taky musí sám propagovat a prodávat (nebo s něčí pomocí – ale opět za peníze, ale určitě je tu větší pravděpodobnost, že na tom bude líp, než přes nakladatelství, pokud ta kniha nebude nebude brak). Kolikrát stačí je pár stránek za pár korun (když je to levnější lidi to snáz zaplatí a koupí si jich toho víc). Nebo vytvoření placeného webu. Podle mě jsou nejlepší návody a rady, jak se co dělá, pokud to ten člověk umí. Např. může využít své pracovní zkušenosti nebo z některého svého koníčku (znalosti, dovednosti). Když něco umí.
Překládání, pokud člověk umí nějaký jazyk.
Těžba kryptoměn (to se ani nějak neoplatí).
Samozřejmě je tu ještě obří kategorie investování a obchodování.
Jako influencera si důchodce moc představit nedovedu. A jednoduché by to neměl. Úspěšných influencerů taky až tak moc není a pořádně se tím uživá jen ti top.

Emefej

Žebrání.

mosoj

Nejlepší je lopata s pořádnou násadou. Vezmeš ji do ruky a hotovo. Také ihned budeš vědět proč si lidé plivou do dlaně ( k nezaplacení). Na počítač je zbytečné plivat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

K doplnění:
https://digital­ninomadstvi.cz/jak-vydelavat-na-fotkach/
https://marekry­bar.cz/fotoban­ky/
https://www.di­gitramp.cz/jak-si-vydelavam-prodejem-fotografii-na-fotobankach/
Tady to míš i s konkrétními příklady různých fotobank: https://www.di­gitramp.cz/mo­je-vydelky-na-fotobankach/
https://stockpho­tography.cz/fo­tobanky-jako-pasivni-prijem/
https://zijus­pesne.cz/foto­banky-pasivni-prijem/
https://janadys­kantova.cz/ti­py-a-triky-k-foceni/zacatek-na-fotobankach/

Tohle bych si přečetl, jestli se o to chceš zajímat: https://mlady­investor.cz/pa­sivni-prijem/

Další druhý příjmů/výdělků, či prací (přes internet), které jsem předtím nezahrnul: MLM, psaní placených recenzí (na různé věci, klidně i filmy nebo reklamy) – většinou ale chtějí podrobnější zprávy a spíš v angličtině, zákazická podpora (taková ta pomoc na webech, kdy se zákazníci můžou na něco ptát a ty odpovídaš = poskytuješ informace přes textové pole), korektor nebo přepisovatel textů – např z psaného rukou do textového v počítači (klidně i mikroslužbách. Ostatně v mikroslužbách jsou různé druhy prací/služeb, které můžeš poskytovat), klikání na reklamy „klikačky“ z čehož máš pak peníze, Affiliate, AdSense a jiné čachry s reklamama, P2P (a další drobné půjčky/investice), pronájem svých věcí, které tak úplně nepoužíváš (dělá se to přes konkrétní internetové stránky/firmy/služ­by), Dropshipping (eshop). A pak např. používání aplikace jako je Nielsen aj., které funugují tak, že ti platí za používání internetu, respektive za hsromažďování dat – toho, co vyhledáváš, kde trvíš čas (pokd ti nevadí takové očko do tvého soukromí. Ale podle mě nic moc, protože je z toho něo málo přes 1 000 Kč za rok. Zbytečnost).Taky podobné, které ti platí za to, že sleduješ nějaká videa nebo televizi, na to jsou taky nějaké aplikace.

A jen bokem mimo internet. Můžeš si dát reklamu na dům (či jinde – např na auto), domluvíš s s firmou a ta ti za to bude pravděpodobně měsíčně vyplácet peníze. Pokudy bydlíš na frekvenotveném místě, kde chodí/jezdí dost lidí nebo je na to výhed, tak to můžou být tisíce měsíčně (v podstatě za nic – jen že ti tam na domě visí nějaký reklamn plakát, 6 000 Kč v pohodě).

NoFear

A ještě třeba crowdfunding, i když to vlastně patří do těch investičních půjček (jako už výše zmíněné P2P).

K těm fotobankám, tak nejlepší jsou iStockPhoto a Shutterstock. Není to věda, zaregistruješ se, něco vyfotíš (kvalitně se dá fotit i z mobilu), nahraješ fotky a pokaždé, když si někdo vybere tu tvoji tak dostáváš odměnu,provize = licenční poplatky z fotografií. Profíci na tom vydělávají slušné sumy a živí se tím.

zjentek

A jak jsem zabezpečený proti krádeži mých materiálů na webu? Je nutné mít vlastní logo? No, asi se bavím o, však víš… vodotisk, vodoznak? Nevím, jak to nazvat… průsvitka?

NoFear

A nezapomeň na online sázení a hraní pokeru (a dalších her). ;)
To je ovšme pro většinu lidí hazard (nikoli přívýdělek), pokud nejsou profesionály.
Když už jsem zmiňoval programování tvorba webů atd. tak jsem zapomněl napsat např. tvorbu aplikací a her. Ale jasně, asi nic pro důchodce a není to snadné. Ale jako není důvod proč by ne, někteří začínají podnikat nebo si tvořit takové příjmy až v důchodovém věku. takže, co dokáží jedni, dokáží i druzí. Není důvod proč by ne.

NoFear

Tvl, vždycky mě něco napadne až když to dopíšu a odešlu… Ještě jsem zapomněl na prodávání fotek přes internet. To je hodně oblíbené a rozšířené. Je plno stránek, které se an to zaměřují. Jen si vytvoříš účet a přidáváš fotky a pokaždé, když si ji někdo stáhne/koupí, tak z toho máš peníze. To samozřejmě zahrnuje i vnější aktivitu, tedy nějkam jít a něco vyfotit (kvalitně).
Jedná se o fotobanky.

NoFear

A samozřejmě programování, tvorba webů nebo designů… kdo to umí, pro toho to jednoduché je. ;) Kdo to neumí, pro toho je to cizí a „nepochopitelný“ svět. Ale řekl bych, že to platí o všem. Všechno je složité jen do té doby, dokud se to člověk nenaučí.
Někteří lidé rádi říkají, že je něco triviální (např. učitelé) a říkají to naprosto nezasvěceným laikům, protože nedokážou pochopit, proč se jim to zdá tak složité. Vše je složité, dokud to člověk nepochopí, dokud se to nenaučí. (Něco můžy být „složitější“ na učení, ale spíš jen v tom smyslu, že je tam toho „hodně.“ Kolikrát jsou věci mnohem jednodušší než se zdají).