Rokio

Který z těchto bohů je nejmocnější?

Odpovědi
annas

křesťanský Bůh

Chybí jiná odpověď.

Je třeba, ayste si uvědomil, že existuje Bůh, který se nazývá jinak.

Židovský Hospodin, Jahve nebo Adonai, křesťanský Stvořitel Bůh , ,,mohamedánský Alláh, Jehova u jehovistů je jeden a ten sám bůh.

„Samotný hinduismus je pestrobarevným náboženstvím, které spojuje různé směry, sekty či hnutí. Jelikož nemá žádného proroka, věří, že všichni bohové jsou vyjádřením absolutního principu – tedy, že je jen jeden bůh, ale my lidé ho vnímáme různé a uctíváme jeho různé podoby.“

https://refresher­.cz/44861-Indicti-bohove-Mocne-bytosti-odrazejici-samotny-vesmir-ale-i-nejslabsi-lidske-mravy

V řecké a římské mytologii existovalo mnohobožství. – polyteismus.

marci1

křesťanský Bůh

Chybí jiná anketní odpověď. Ono to bude zřejmě tak, že existuje jen jeden Bůh, ale tento Bůh se dal různým lidem poznat v různých podobách a pro každého, který uznává toho svého Boha, je to Bůh nejmocnější. 🙂

OmylCZ

Alláh

Shiva nebo Višnu z Hinduismu jsou mocnější

iceT

Možná se pletu, ale myslím si, že křesťanský a židovský bůh je jeden a ten týž.

annas

Ano, je. Stejně další, však jsem to napsala.