Usoman

Který typ tanku, používaný armádami v dnešní době, má nejtlustší pancéřování?

Nejlepší odpověď
zelí

To je samozřejmě tajná informace. Stejně jako složení pancíře,…
Hmotnost je známá informace, větší hmotnost znamená více pancíře. Avšak o odolnosti tanku to stejně vypovídat nemusí.

Jeden z nejlépe pancéřovaných bude určitě Merkava. Pro Izrael jsou životy posádky prvořadé(je jich málo).
Dále určitě Armata. Bezosádková věž je budoucnost a více pancíře na korbě a menší věž je budoucnost.
Abrams taky. Má pancíř z ochozeného uranu, což by ho mělo dělat velmi odolným.
Leopard bude taky asi fajn. K2 Black Panther, Leclerc,…
Obecně moderní Ruské tanky taky měly většinou konkurenceschopný pancíř, jsou malé, pohyblivé, to samo o sobě zvyšuje odolnost tanku.

Tak jak tak, je to jen vaření z vody. Taky tank může mít tlustý homogenní válcovaný ocelový pancíř, který ale představuje stejnou/nižší ochranu než moderní vrstvené pancíře.
Tanky taky mají dynamickou ochranu (reaktivní pancíř), což dále zvyšuje odolnost. Samozřejmě to dále zvyšuje tloušťku pancíře, ale ne všechny tanky je mají a všech částech. Rusové je mají víceméně po celé korběni věži, kdežto třeba Abrams jen na boku.

Takže na závěr, na váš dotaz nelze odpovědět a i kdybychom to dokázali, tak odpověď stejně může být irelevantní, protože odolnost pancíře tanku bezávisí jen na jeho tlouštce, ale i na složení, sklonu,…nehledě na to, že odolnost určuje spousta faktorů, např umístění motoru.

Další odpovědi
Kepler

Dnes už tloušťka pancíře nehraje skoro žádnou roli. Je to jinak, než za 2.sv. války, kdy se tanky dělaly z obyčejného železa, či oceli. Dnes je to o vícevrstvých materiálech, aktivních pancířích apod., které svou odolností odpovídají oceli o síle až 60 cm, ale jsou podstatně tenčí a lehčí.

Kryšpín

Možná mají amíci lepší, ale ruská T 14 má sendvičový pancíř, několik vrstev ocele, slitin a keramiky. Má čidla na věži které lokalizují vše, každou střelu, neb projektil směrem k tanku a systém odpálí antimunici, která jej v dostatečné vzdálenosti zničí. Má rovněž dva odpalovače na věži, jakmile je ozářen laserem neb infa systémem, počítač okamžitě vyhodnotí a odpálí, granáty které vytvoří dým a znemožní další zaměřování a má další doplňky, které znemožňují zničení tanku.