plebs

Který stát měl v úmyslu napadnout ČSSR do roku 1989?

Hradní pán mimo jiné prohlásil. " Dříve narození si pamatují kdy vedoucí roli měla strana a Sovětský svaz, proto zbrojením ve Varšavské smlouvě bojovaly za mír ". Zdroj. CNN News.

Nejlepší odpověď
tituly

Unie Jamajky, Madagaskaru a Malediv.

Další odpovědi
Filip84

Nikdo.

Válečné plány směřovaly proti tzv. Varšavskému paktu (unii na základě Smlouvy o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci / Договор о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи), zejména proti SSSR – kdyby nebyl SSSR, nebyla by ČSSR, podle zásady, že to dá rozum, že když strejda nemůže chodit, že nemůže dělat jelena.

ČSSR & DDR byly v nárazové linii, s tím se, jaksi, počítalo, a tomu byla přizpůsobována i doktrína obrany.

aliendrone

tituly>>> Chybí ti tam Horní Volta (nynější Burkina Faso), protože všechny ty plány vykoumali v Ouagadougou (hl. město). Jenže znáš ty lemply bubakinské – bába Ševčíková měla špičkový přehled o tom, co cvrlikají jejich tamtamy (odposlech, tamnější, i kdekoliv jinde! 😁), tož taxe to profláklo. 😉

Filip84

aliendrone: A není to, spíš, tak, že došli poštovní holubi, tak poslali šifrovanou depeši dalekonosným kačerem, jenže kačera picli v Egyptský arabský republice, a při přípravě na vaření našli tu depeši, a protože jim SSSR pomáhal v boji proti Státu Israel, poslali to tam, tam to, na sovětským počítači III. generace, co už se k němu do haly vešla i obsluha, rozluštili, a tak se to profláklo? 🤷‍♀️🙄

aliendrone

Filip84>>> Určitě ne, sovětský počítač 3.generace byl v CCCP spuštěn jen JEDNOU. Jeho elektronky měly takový odběr, že způsobily takové přetížení energosítě, že to pamatujeme dodnes. Však viš, byl, pak nebyl Černobyl.

Spíš dalekonosný kačer nesl zprávu nešifrovanou (co chceš, lemplové bubakinský) a byl uničtóžen egyptským víceúčelovým samonaváděcím torpédem „Krokodýl“. 😉 😁

tituly

@aliendrone
Ta mi vypadla. 😁