Gus_Fring

Který románský jazyk je nejužitečnější a nejhezčí?

Nejlepší odpověď
Ametyst

španělština

Kdo se kdy začal učit španělštinu, obvykle ji neopustil. Je to krásná zpěvná a logická řeč, plná mezinárodně srozumitelných slov, protože vycházejí z latiny. Domluvíte se s ní na většině kontinentů.

Další odpovědi
Disraeli

španělština

Nejhezčí nevím, francouzština, španělština asi srovantelně, hned za nimi italština.
„Nejužitečnější“ v tom smyslu, že jimi mluví najvíc lidí, tak španělština, pak francouzčtina… oba jsou hodně rozšířené, krom jejich domovských států v Evropě, tak hlavně Severní Amerika (Kanada a část USA = fr, Mexiko = šp), Jižní Amerika (šp) a velká část Afriky (fr). Tam je mají jako rodné a úřední, plus plno lidí na světě se je učí jako druhý jazyk (v různých anglicky mluvívích zemích se učí fr nebo šp).
Ale jak se to vezme. Do Mexika a Jižní Ameriky plno lidí nejezdí, určo ne za prací a podobně. Do většiny afrických států taky ne, takže nepočítaje Kanadu a Maroko, tak ti tyto jazyky moc k ničemu (ve světě) nebudou. Jako třetí dle rozšířenosti je pak portugalština.
Plus v Evropě ještě třeba Belgie a Švýcarsko, kde se mluví francouzsky (a Lucembursko a Monako).

Jestli se chceš učit jazyk, nauč se jich klidně víc, není to problém. Začal bych španělštinou, pak francouzštinou a ještě i italštinu (ty jsou nej). Doporučuji učibnice/slovníky jako 1000 španělských slovíček (nebo 1000 francouzských slovíček) nebo Španělština/fran­couzština (nejen) pro samouky a další, hlavně i co mají CD k tomu. Výborné je ale třeba Mondly – online učení jazyků – placené, ale docela levné (jako něco je zdarma, ale to je velice omezené). Lepší je zaplatit 1200 za celý rok (což je 100 měsíčně) a máš k dispozici všechny jazyky, spoustu lekcí, slovíček a druhů učení – včetně konverzace atd. Podstatně to učení cizích jazyků usnadňuje, já se tam učil arabštinu a pak si na tom chci vybrousit ještě španělštinu (pak i další jazyky).

Malvína

španělština

Španělština je nádherná řeč, zvukomalebná.

Rokio

španělština

metro

španělština

Ale nejvíc se mi z nich líbí rumunština. Este o limbă frumoasă.