Rokio

Který přestupek spáchal řidič automobilu, který ze mě před několika dny málem udělal placku?

Před zebrou jsem se řádně rozhlédl. Zleva nic nejelo, zatímco zprava jel řidič osobního auta. Protože byl daleko (asi 60 metrů), vstoupil jsem na přechod pro chodce. Šel jsem svižnou chůzí, i když jsem tělesně postižený (vlastním TP kartu). Před přechodem byl navíc retardér a přesto řidič vozidlo zastavil jen tak tak na doraz.

Na tomto přechodu řidiči moc často přednost nedávají a v drtivé většině případů zastavují jen díky retardéru. Pak zase zrychlí.

Chodec nesmí vstupovat do vozovky před bezprostředně se blížícím vozidlem. U osobních automobilů je to 30 metrů, zatímco u velkých vozidel je to alespoň 50 metrů.

Dále jsem nebyl vidět, a to je naopak přitěžující okolnost pro řidiče.

Teď by mě zajímalo, co já Rokio jsem udělal špatně. Vinu vidím hlavně na řidiči a vážně nevím, kde jsem udělal chybu já.

zdroj obrázku: pixabay.com

Odpovědi
Drap

Vinu vidíš zřejmě špatně. Zkus se zamyslet nad sebou. Co by se stalo kdybys ještě někokil sekun čekal až auto přejede?

Mc Merkurion

… mohl bys dát zdroj na tuto teorii: „Chodec nesmí vstupovat do vozovky před bezprostředně se blížícím vozidlem. U osobních automobilů je to 30 metrů, zatímco u velkých vozidel je to alespoň 50 metrů“ ??? … větší blbost ohledně vzdálenosti jsem neslyšel, víš jaká je brzdná dráha auta, jedoucího povolenou padesátkou v obci ???
… co děláš špatně je zbytečný rozebírat … řidič nespáchal žádný přestupek, placku z tebe neudělal on, ale ty jsi chtěl z něj udělat chudáka, co by už neměl klidný spánek a neustále před sebou viděl Rokia-sebevraha …

Kelt

Pokud jsi TP, tak bys měl nosit viditelně označení a změřit si, za jak dlouho přejdeš cestu. Protože pojem svižná chůze u zdravého a TP je něco jiného.

hapiky

I kdy jsi měl 100× pravdu, zdraví by ti to nepřineslo.
Nemůžeš uvažovat o tom, zda jsi v právu, ale zda je to pro tebe nebezpečné.