Marty Koller

Které jsou podle vás ty nejlínější země?

ve kterých zemích jsou ty nejlínější lidé?

Odpovědi
PepasAvalonu

Takhle to nejde dělit.
Podle ekonomiky se to taky nedá rozlišovat – i když to tak některé průzkumy dělají. Zda je země bohatá, chudá, průměrná nemá vliv na pracovitost/lenost obyvatel. I ve velmi chudé zemi (třeba i s vysokou nezaměstnaností) mohou být pilní, vytrvalí lidé, pracující a hýbající se celý den. Dokonce mnohem víc než v zemi bohaté. Vysoká nezaměstnanost taky není ukazatelem líných lidí – někde někdo ani nemůže pracovat (v zaměstnání). Tak pracují na sebe (ale bez podnikatelského statusu), na poli, na moři rybolovem, lovem, atd. Hlavně na vesnicích v chudých zemích… a přesto se ti lidé berou jako nezaměstnaní. To neznamená, že nic nedělají. Kolikrát pracují celý den, aby se vůbec uživili (a taky rodinu).
Podle spousty obézních, egoistických a velmi „zvláštních“ lidí bych řekl USA.
Spousta lidí má sedavou práci a nehýbou se víc než z práce – do práce a to všude po světě. Ale mají práci, takže se určitě nedají nazvat línými – i přesto, že se tolik nehýbou.

Deset zemí světa, jimž vládne nadváha
https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/deset-zemi-sveta-jimz-vladne-nadvaha.A110322_082­841_xman-styl_fro

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.