hapiky

Který evropský stát je v odlišných náboženstvích nejvíce tolerantní?

Ponejvíce Křesťané, Muslimové a Pravoslavní.
Sám papež je dává příkladem!

Odpovědi
Edison

Tak když je dává příkladem, tak jsi to jistě četl, ne? Křesťané, muslimové ani pravoslavní nejsou přeci stát.

Kepler

Pokud vím, tak v minulosti jediným státem, který zakázal jakékoliv náboženství byla komunistická Albánie. Ostatní komunistické státy jej pouze potíraly. Vyspělejší evropské země zavádí jen určitá omezení, např. zákaz hidžábu apod. Brzy asi přitvrdí. V tomto kontextu mi přijde ČR jako nejtolerantnější a nejblbější. Jak je možné, že u nás máme imámy, co podporují terorismus? Jak to, že je ještě nevyhostili a nezavřeli mešity? Tak mi to připadá, že náš parlament je banda blbečků. I v Německu na problém muslimů přišli a Merkelová se znemožnila.

Bobek 2

Za nejtolerantnější budete považovat ten stát, který bude tolerovat nejen mnohoženství, ale i třeba lidojedy a rituální vraždy? Samozřejmě pokud budou náboženské, jinak by to přece nebyla tolerance, že.

hapiky

Ve včerejším pořadu na ČT2 Miroslav Donutil uváděl reportáž Vůně Albánské kuchyně. Kromě oné kuchyně zmiňoval i kulturu, památníky komunistických zločinů atd. Překvapila mě skutečnost, že jakékoliv náboženství bylo za socialismu zakázáno a trestáno. Dnes je náboženství, řekl bych na nejvyšší úrovni v Evropě alespoň co do tolerance. Různé víry se nesmí sice veřejně propagovat, ale mít vedle sebe katolický kostel a mešitu, fungující bezkonfliktně je přinejmenším vzácnost.