Dvorní šašek

Kterou netradiční přílohu jste kdy měli k objednanému pokrmu?

Řízek s těstovinami, karbanátek s rýží nebo guláš s hranolky.

Nejlepší odpověď
Filip84

Co to je „netradiční“? Mně ty české kombinace přijdou „netradiční“. Třeba jak můžou jíst lidi sekanou bez omáčky, to fakt, asi, nikdy nepochopím! 🙂

Smažený sýr s rýží, Schnitzel s rýží, hovězí na divoko ve smetanové omáčce a nudle (těstoviny). Nebo že mám polévku, nebo vařené hlavní jídlo a misku rýže (bez ničeho, prostě uvařené, jasmínové, rýže). To je asi víc takových věcí, kombinací, co Ti mohou připadat netradiční.

Musel bys uvést příklady, aby mne to napadlo.

Další odpovědi
Mravenec

V jedné jídelně v rachotě jsem měl kuřecí stehno s fleky. Zajímavá kombinace.

Pospíšil

Úpický řízek je smažený řízek se zelím a knedlíkem. Jenže dnešní recepty tam fakt prdnou kyselé zelí a houskovej. Šílenost: nevím, kde se to vzalo. Mají to být samozřejmě bramborové noky a zadělávané zelí.

anonym

Mouchu pod knedlíkem.

Lgee

Smažený kuřecí řízek s rýží

quentos

S HRANOLKY, probůh, nikoli „s hranolkami“. Je to TEN hranolek neboli malý hranol.

Filip84

Mravenec: A to kuřecí stehno bylo pečené, nebo s omáčkou?

Mravenec

Oboje, bylo pečené a polité omáčkou, UHO. Přesto to pro mě bylo nezvyklé, avšak dobré.

Filip84

Aha, tak ale potom nechápu, co na tom bylo nezvyklého. 🙂

Filip84

Jägerschnitzel mid Paradaisäpfelsoße und Nuddeln:

https://www.ddr-rezepte.de/def­tig/jaegerschnit­zel-mit-nudeln/

je asi taky netradiční kombinace, ale tady, v Říši je to naprosto tradiční kombinace. Až teda na ten Jägerschnitzel, to je myslivecká klobása (salám) obalená v trojobalu. Já to mám rád, ale netvrdím, že to není gastroporno: je! 🙂