setapouch

Kterou evropskou památku Islámský stát zničí jako první?

Jedním z projevů Islámského státu je ničení památek. Když se nad tím zamýšlím, je jen otázka času, kdy udělá logický krok a vyhodí do vzduchu některý z historických symbolů Evropy. Je to v jejich duchu, navíc by to byla určitá demonstrace, prohlášení. Který symbol tipujete na nechtěné prvenství?

PS: rád bych byl špatným prorokem, ale obávám se, že nevidím nic, co by jim v tom bránilo.

Nejlepší odpověď
Drap

Ničení památek nastane až islám ovládne Evropu. Prozatím jsou památky druhořadé. V první fázi jde o vyvolání strachu o zabití co nejvíce lidí a získání převahy.

Další odpovědi
fcoop

Přátelé – nebuďte morbidní.
Ještě nevychladla těla obětí a už tu budete nesmyslně konverzovat?
Trochu za hranou,nezdá se vám?

Mc Merkurion

už zničil: svobodu a klidný spánek…

bolak

Chráněnou krajinnou oblast Chánov.

anonym

Vidím Václava Havla, letadlo a pražský hrad…oh my god!

Brzy jazyk nazývat se Ruzyně.

anonym

To asi my nemůžeme vědět,ale je třeba je vyhladit a bude klid.
V Česku to nebude,nás snad ani moc neznají.
Letiště pana Václava Havla zůstane,tak jak je.

dudu

Počet extremistů ve Francii se odhaduje na 3500. V zemi mají, opět odhadem, na šest milionů souvěrců, v zemi je 1500 mešit. To je obrovské zázemí, bezpečnostními silami státu nezvladatelné. Nejdřív půjde o osvojení práva šaría na vybrané lokality, pak to bude průnik do správy celé země a postupné ovládnutí pák moci. Po zlikvidování památek muzea Louvre bude slavnostně odpálena eiffelovka.

ptáč

V matných představách jsem zahlédl zavřený pražský hrad.

setapouch

fcoop: nemyslím, že je to neuctivé nebo morbidní. Je to nastolená realita. Tím, že budu strkat hlavu do písku, zlo nezmizí. Snahou odhadnout možné kroky nepřátel lze přece budoucí vývoj ovlivnit v náš prospěch.

setapouch

A jestli je to pro tebe za hranou, to se nedá nic dělat. Každý to máme nastavené jinak, pro mne je součástí piety i v plánování, jak dalším obětem zabránit.

V tom případě se omlouvám.

fcoop

Tak jo.Plánuj, a až budeš mít nějaký plán,nezapomeň informovat BIS,nebo VZ.

setapouch

Drap: o tom přesně píšu. Vzpomeň si na 11.září 2001. Zničení symbolu, panika, smrt. Proč by to neměli zopakovat? Smrt sta lidí je smrt sta lidí. Ale když k tomu zničíš třeba státní symbol (třeba Hrad, viz Pumík), co se asi začne honit obyčejným lidem v hlavě?

setapouch

Pumík: doufám, že z tebe nebude kněžna Pumík Libuše…

setapouch

Možná to nebude evropská památka. Na jejich místě bych zaútočil na Sochu svobody – socha (modla), navíc symbol Ameriky, de facto i celého západního světa. A je dobře přístupná

anonym

Na jejich místě bys zaútočil?
Já na jejich místě,bych raději nebyl.