paul1

Které z nářadí, co máte doma, nejvíce používáte?

U mne je to starý příborový nůž s ulomenou špičkou. To je skoro univerzální nástroj, používám ho čato i jako šroubovák, špachtli, škrabák na staré nátěry, otvírač na víčka zavařenin, míchadlo, škrabák na nálepky u zavařovacích sklenic a jiné práce.

Nejlepší odpověď
Kepler

V domácnosti kladívko, kleště, vrtačku, šroubovák. Pro opravy a údržbu kola nejčastěji klíče různých velikostí. Na závěr všeho pak desinfekci a náplasti.

Další odpovědi
Smack

Sekera.

elkon

Šroubováky, různé kleště, elektrikářský nůž, různé zkoušečky, různé klíče, svářečku, svěrák, flexu, kladivo, další brusky a pod.

Kelt

Tužku, papír a hubu. Když mám něco dělat, raději si manželka počká na švagra a ten si donese vlastní nářadí, pokud to není v té mé hromadě.

mosoj

Zajímavá otázka. Když to tak zvážím, tak nejvytíženější je akumulátorová vrtačka. Jinak samozřejmě podle toho co dělám. Když dělám se dřevem tak kotoučová a kapovací pila, hoblovka a potom různé brusky ( pásová a oscilační). Když se železem, tak flexa a invertorová svářečka. Když s elektřinou tak vadaska, multimetr někdy osciloskop. Ty drobné nástroje neuvádím těch je mnoho. Jinak ale platí pravidlo, že ať dělám co chci, vždy potřebuji všechno! Protože nářadí průběžně neuklízím, jsem během chvíle jím zavalen. Práci musím přerušit a pracoviště uklidit.

aliendrone

Nemám „univerzální nástroje“, používám ty konkrétně potřebné (páč jako koníček/relax kutím, opravuji atd.). Jsou pro mne nezbytné a s něčím jako ty bych v dnešní době nevystačil ani náhodou. Už jen v šuplících u stolou mám víc vercajku, než většina domácností a to nemluvím o skříni v komoře (vše spadá do kategorie „přiruční nářadí“), natož o garáži a sklepě. ;) :D :D

Ale nejčastěji používám asi různé šroubováky a bity do akušroubováků. Následně malé klíče a goly (1/4, 3/8), všechny možné kleště (počínaje kombinačkami/si­kovkami a konče ségrkleštěmi a krimpovačkami).

No a z elektrického vercajku do těch „šuplíkových – nutně při ruce“ (nebudu pořád lozit do garáže) patří akuvrtačky, akušroubováky, deltabruska, fryčka a dremelka. O různých zkoušečkách, šuplerách, měřácích aj. měřidlech nemluvě.

Přitom ale nepopírám „zlaté pravidlo“ – když na to nestačí kladivo, potřebuješ JEŠTĚ VĚTŠÍ KLADIVO! (jo, někdy je potřeba si ulevit) ;) :D :D

Kazatel

To co mám mezi nohama.

jirka F

Nůž a příbor.

xiperio

Univerzální kapesní nůž.

Lurius

Pěchovadlo na pákový kávovar

Michálek1245

Jako máte pravdu, že příborák s ulomenou špičkou má doma snad každý kutil. :) Jinak u mě to je základní nářadí jako kleště, šroubováky, kladivo, AKU vrtačka. A teď teda sekačka a křovinořez, co máme zahradu. Nic jiného prakticky nemám. Kousek od našeho domu sídlí půjčovna nářadí Praha 9 https://www.i­sermat.cz/ a tak si různé dražší kousky raději půjčím na odpoledne tam. 😉