Avatar uživatele
paul1

Které z nářadí, co máte doma, nejvíce používáte?

U mne je to starý příborový nůž s ulomenou špičkou. To je skoro univerzální nástroj, používám ho čato i jako šroubovák, špachtli, škrabák na staré nátěry, otvírač na víčka zavařenin, míchadlo, škrabák na nálepky u zavařovacích sklenic a jiné práce.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, Kepler, aliendrone, Ametyst před 898 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

V domácnosti kladívko, kleště, vrtačku, šroubovák. Pro opravy a údržbu kola nejčastěji klíče různých velikostí. Na závěr všeho pak desinfekci a náplasti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Smack

Sekera.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Šroubováky, různé kleště, elektrikářský nůž, různé zkoušečky, různé klíče, svářečku, svěrák, flexu, kladivo, další brusky a pod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tužku, papír a hubu. Když mám něco dělat, raději si manželka počká na švagra a ten si donese vlastní nářadí, pokud to není v té mé hromadě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Zajímavá otázka. Když to tak zvážím, tak nejvytíženější je akumulátorová vrtačka. Jinak samozřejmě podle toho co dělám. Když dělám se dřevem tak kotoučová a kapovací pila, hoblovka a potom různé brusky ( pásová a oscilační). Když se železem, tak flexa a invertorová svářečka. Když s elektřinou tak vadaska, multimetr někdy osciloskop. Ty drobné nástroje neuvádím těch je mnoho. Jinak ale platí pravidlo, že ať dělám co chci, vždy potřebuji všechno! Protože nářadí průběžně neuklízím, jsem během chvíle jím zavalen. Práci musím přerušit a pracoviště uklidit.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nemám „univerzální nástroje“, používám ty konkrétně potřebné (páč jako koníček/relax kutím, opravuji atd.). Jsou pro mne nezbytné a s něčím jako ty bych v dnešní době nevystačil ani náhodou. Už jen v šuplících u stolou mám víc vercajku, než většina domácností a to nemluvím o skříni v komoře (vše spadá do kategorie „přiruční nářadí“), natož o garáži a sklepě. ;) :D :D

Ale nejčastěji používám asi různé šroubováky a bity do akušroubováků. Následně malé klíče a goly (1/4, 3/8), všechny možné kleště (počínaje kombinačkami/si­kovkami a konče ségrkleštěmi a krimpovačkami).

No a z elektrického vercajku do těch „šuplíkových – nutně při ruce“ (nebudu pořád lozit do garáže) patří akuvrtačky, akušroubováky, deltabruska, fryčka a dremelka. O různých zkoušečkách, šuplerách, měřácích aj. měřidlech nemluvě.

Přitom ale nepopírám „zlaté pravidlo“ – když na to nestačí kladivo, potřebuješ JEŠTĚ VĚTŠÍ KLADIVO! (jo, někdy je potřeba si ulevit) ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

To co mám mezi nohama.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?aliendrone Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Nůž a příbor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Univerzální kapesní nůž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Pěchovadlo na pákový kávovar

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Jako máte pravdu, že příborák s ulomenou špičkou má doma snad každý kutil. :) Jinak u mě to je základní nářadí jako kleště, šroubováky, kladivo, AKU vrtačka. A teď teda sekačka a křovinořez, co máme zahradu. Nic jiného prakticky nemám. Kousek od našeho domu sídlí půjčovna nářadí Praha 9 https://www.i­sermat.cz/ a tak si různé dražší kousky raději půjčím na odpoledne tam. 😉

Nový příspěvek