Avatar uživatele
Rokio

Které vysokoškolské povolání by podle vás mohl vykonávat schizofrenik s nedefektním intelektem?

Pokud inteligentní člověk, který vystudoval vysokou školu, v mládí onemocní schizofrenií, ale choroba nepoškodí jeho inteligenci, co by podle vás mohl dělat za vysokoškolské zaměstnání? Které práce, na které je potřeba vysoká škola, jsou vhodná pro inteligentního a vzdělaného psychotika?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1673 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud je člověk inteligentní a zvládne nějakou vysokou školu, tak se pak bude vystudovanému oboru věnovat. Schizofrenie mu možná bude bránit vykonávat určité specializace u dané práce, ale to je jako jakákoliv nemoc. Může být učitel, lékař, právník, když má na to příslušné vzdělání a praxi. Totiž práce je trochu naplnění snů a realizace a nemoc zde hraje roli jen 10 ´%, asi jako barva vlasů partnerky. Když mne baví cestovat, ale bojím se vody, tak budu cestovat do zemí, kde není voda. Ale když budou potřebovat někde prodavače a mne to nebaví, tak to nebudu dělat, i když mi k tomu vydláždí cestu zlatem.
Inteligentní člověk si dokáže vybrat cestu a poradí si s možnými překážkami.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Už víckrát jsem ti napsala, že odborné otázky
je potřeba pokládat odborníkům.

Navíc žádný odborník na tuto otázku neodpoví, odpovědět by mohl
individuálně na základě vyšetření konkrétního zájemce o studium.
_______

Doplňuji:

Vidím, že se ostatní odpovědi zaměřují spíše na nepřesný obrat
„vysokoškolské zaměstnání“, že se nikdo nedívá na zdravotní otázku.

Každý zaměstnavatel je povinen zajistit, aby práci vykonávali lidé
způsobilí nejen po kvalifikační stránce, ale i po zdravotní stránce.

K tomu slouží prohlídky u lékaře. K tomu, jestli může vysokoškolsky
vzdělaný schizofrenik vykonávat ten který druh práce, by se musel vyjádřit (odborný) lékař.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Co máš na mysli vysokoškolským povoláním? Jako vědeckého pracovníka? Nebo učit na VŠ? Nebo dokonce být přímo v orgánech VŠ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Kupříkladu vysokoškolený uklízeč? (s pochopitelným zákazem vstupu do technických či jinak rizikových prostor) ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Spoustu. Ideálně takové, kde může pracovat do značné míry samostatně, protože někteří schizofrenici mají trochu problémy pracovat v týmu. Více když tak přes zprávu, mám zkušenosti od kamaráda.

před 1671 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek