Které rybičky v plechovkách obsahují omega 3 kyselinu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Všechny, které jsou naloženy v oleji.

Další odpovědi
da ny

Mám pocit, že MUDr. K. Cajthamlová tvrdila v jednom ze svých pořadů na ČT1, že žádné (opravdu minimum). Ale ryby čerstvé
Ty naložení v oleji ne.
Používájí se takové oleje, aby konzerva dloho vydržela (několik let) a takové oleje omega 3 vůbec neobsahují nebo tak málo, že nemá smysl konzumovat takovou konzercu (pro doplnění omega 3).
Pokud najdete konzervované ryby pouze v olivovém nebo řepkovém oleji, doplníte i část omega 3.
Rybí konzervu si klidně dejte, ale pokud nemáte alergii na ořechy… Zobněte raději ořechy. a čerstvou, tučnou mořskou rybu (ne z chovu).

Sardinky jsou např. . slušným zdrojem třeba vápníku.
Pro doplnění jodu by se musel sníst „vagon“ rybiček a to je ještě otázka, z jak znečištěných moří byly rybky vyloveny… :/