Rančer

Které povolání považujete za nejpopulárnější z perspektivy české společnosti?

Můžete vybrat z nabízených možností.

Nejlepší odpověď
Kepler

vlastní odpověď.

Když nejpopulárnější, tak v podstatě nedělat nic a prachy se sypou samy.

Další odpovědi
paul1

herec, zpěvák, malíř, spisovatel, sportovec

Disraeli

herec, zpěvák, malíř, spisovatel, sportovec

Když se ptáš na nejpopulárnější, tak určitě tito. Umělci a podobně – herci, zpšváci – kteří se proslaví, získají fanoušky a všeobecně to jsou povolání, které si (bohužel) získávají největší oblibu, njeevětší zájem. Říkám bohužel, protože zrovna plno umělců jde za nesmyslnými i „degenerativními“ trendy a vedou hýřivý život… a lidi, kteří je vímají jako modly, je poslouchají a napodobují (tam kde není vůdčí osobnost v politice, jako hlava státu, tak si lidé hledají vlastní „vůdce“/vozry, následují je – herce, zpěváky, drogově závislé, klidně i prostitutky, atd).
Nejen v Česku, ale téměř všude.

Normálně by to byli polisicté, hasiči, vojáci (+zdravotníci) a právníci… Ale dnes k nim lidé moc úctu nemají (k lidem ani k těm povoláním – i kdy u těch povolání ještě trochu jo).
Ale pokud se bavíme jen o těch povoláních obecně (a ne o těch lidech, co je vykonávají), tak stále trošičku možná převažuje policista, voják, lékář i ten právník, které se berou, alespoň ještě trochu, jako takové vážené a prestižní profese.

Vit Kouba

vlastní odpověď.

Nezáleží na specializaci, jakou kdo dělá, záleží na tom, jestli to dělá profesionálně a je pro ostatní vzorem.

zjentek

vlastní odpověď.

Pro Čechy je to jednoznačně politik, stačí se podívat o zájem lékařů a jiných vlivných autorit. Chtěli by 120k/měs., jinak prý v zemi není život a každy z příjmem pod je pro autoritu plebs (jde o životem vypozorovaná fakta, nikoli pouhý výplod zjentka).

Justin1

vlastní odpověď.

Řekl bych, že to jsou ti, kteří dělají na volné noze něco, co je baví a co jim současně dobře sype peníze, například youtubeři a takoví ti koučové, kteří píšou e-booky a pořádají semináře pro lidi, kteří se chtějí v něčem zlepšit.

Disraeli

Pomalu je však začínají dohánět youtubeři, vlogeři, influenceři a podobní, což je svým způsobem, ale dost podobné těm umělcům jako jsou herci a zpěváci – mnozí z nich na tom taky i zakládají).