Kelt

Které náboženství má na svém kontě nejvíce obětí?

Existují nějaké údaje o tom, které náboženství má na svém kontě nejvíce obětí? Například – inkvizice, křižácké války. Někdo za to nese odpovědnost. Tak děkuji předem.

Nejlepší odpověď
Kepler

Před staletími se žádné statistiky nevedly, všechno to byly jen hrubé odhady. Myslím, že z historického hlediska se ve svatých válkách podílely na obětech obě strany přibližně rovným dílem. Tedy jak muslimové, tak křesťané. Inkvizice má na svědomí jen nepodstatný zlomek z počtu válečných obětí. To spíše rekonquista v Jižní a Střední Americe.

Další odpovědi
annas

O obětech křesťanské víry se dočtete v odkazech, všude nejsou uvedeny počty. Pokud míte zájem, dovíte se víc.

http://petrha­razim.blog.id­nes.cz/c/157722­/Obeti-krestanske-viry-I-Zazracne-ciny-slavy-a-cti-k-Bohu.html

Např.
"Až do 6. století byly zabity tisíce pohanských věřících.

V roce 782 nechal Karel Veliký stít hlavu 4 500 Sasům, protože odmítli konvertovat na křesťanství.

27. května 1234 byli v severo německé vesnici Stedinger křižáky zmasakrováni místní zemědělci protože odmítli déle nést daňovou zátěž, která na ně byla naložena. V tomto masakru přišlo o život 5 500 – 11 000 mužů, žen a dětí. Jejich farmy byly následně zabrané zbožnými katolíky.

V roce 1456 bylo v bitvě u Bělehradu zmasakrováno asi 80 000 Turků.

V 15. století vyplenili křižáci 1019 kostelů a 17 987 vesnic v Polsku. Počet obětí není znám.

Dále křížové výpravy – vše ve jménu Boha

atd.

17. století: třicetiletá válka (katolíci proti protestantům) zdecimovala 40% evropské populace.:

Všechny údaje jsou převzaty z křesťanských kronik."

Další článek
Oběti křesťanské víry II – „Miluj bližního svého“
http://petrha­razim.blog.id­nes.cz/c/157865­/Obeti-krestanske-viry-II-Miluj-blizniho-sveho.html
Kacíři a ateisté
Čarodějnice
Židé

Dva tisíce let křesťanství – historie plná zločinů proti lidskosti
http://www.osud­.cz/dva-tisice-let-krestanstvi-historie-plna-zlocinu-proti-lidskosti-0

V odkazu najdete i jména.
„Historie nám ukázala, že dobrých deset staletí byla církev nepřítelem jakékoli sebemenší lidské spravedlnosti a ani jeden z řady papežů od třináctého století nevyjádřil sebemenší nesouhlas s inkvizicí ani s ostatními krvavými praktikami církve v průběhu staletí, spíše naopak.
Učinil tak až Jan Pavel II. vůči čarodejnicím a Husovi – a to ještě nedostatečně“

Psychotic

  1. Jak říká Kepler, statistiky se nevedly.
  2. Jak definuješ „oběť náboženství“? Počítáš druhou světovou, protože Hitler byl katolík?
  3. Náboženství byla stejně jen výmluva, pochybuji, že mnoho válek bylo skutečně vedeno z náboženských důvodů.
  4. Pokud chceš nadávat na náboženství, určitě to zvládneš i bez přesných čísel. Už jen proto, že tvrzení „náboženství X zabilo nejvíc lidí“ je stejně nemožné vyvrátit – souvisí s body 1–3.

postcd

spíše jde o lidi, kteří náboženství zneužili, na předních příčkách bude křesťanství v jehož jádru je samozřejmě opak násilí.