Vitek04

Které další bezpečnostní složky působí v USA?

Existují ještě nějaké bezpečnostní/oz­brojené složky v USA kromě těchto, které znám?
Policie a její útvary
SWAT
FBI
Tajná Policie
Armáda
Interpol

Nejlepší odpověď
aliendrone

Moc se mi líbí, jak si Kepler '„nevzpomíná“ na své „oblíbence“ z DEA a ATF. Jsem ale přesvědčen, že zcela jistě zná 5. dodatek emerické ústavy včetně zákona „Miranda-Escobedo“. ;) :D :D

K odpovědi > např. Národní garda (USNG) a mnohé další. :)

Další odpovědi
Kepler

CIA, NSA, Pobřežní stráž, NCIS, Federální maršál, letištní policie… Určitě je jich víc, ale momentálně si nevzpomenu.

Ametyst

Úřad šerifa.

Emefej

Máš v tom zmatek, SWAT je součástí policie.

Pepa25

Podle Wikipedie existuje v USA 17 985 policejních složek, protože existují městské policie, šerifové (na úrovni okresu), státní policie a federální agentury – FBI je je jedna z mnoha, z těch známějších je to USBP (US Border Patrol), DEA (Drug Enforcement Agency), NCIS (Námořní vyšetřovací služba – viz známý seriál) atd.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Law_enforce­ment_in_the_U­nited_States

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.