Pokročilý

Které cukrovince jste stále věrní, přestože jsme v době šizení potravin?

Je nějaká cukrovinka, která vám stále chutná, přestože původní společnost, která ji vyráběla, někdo odkoupil? Co má podle vás stále stejnou či velmi podobnou chuť jako dříve?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Hašlerky, žloutkové věnečky, ruská zmrzlina.

Další odpovědi:

Zlatý

Třeba "Milena", "Lentilky". :-))

Stříbrný

Mila je dobrá.

Zlatý

MILA je fakt dobrá. Nebojím se říct- porád stejně dobrá.

Zlatý

Cukrovinky nejím, jen hořkou čokoládu Carlu, ale ta se vyrábí teprve od r. 1992.

Z těch tradičních dobrot si občas vezmi karlovarský oplatek.

Stříbrný

Kolonáda s hořkou čokoládou je dobrá a navíc bez palmáče. Obecně se ale cukrovinkám vyhýbám, radši ovoce, ořechy nebo dobrý pívo. Na hašlerkách jsem strašně ujížděla před rokem. Ale už na ně chuť nemám.

Stříbrný

Lentilky, Vexty (kdysi Žužu), arašídy v cukru, Lázeňské oplatky Kolonáda,
Piškoty.
Nejsou stejné, ale tu a tam si je dám :)

Banánky v čokoládě, Margot, Pikao, Jesenka

Bronzový

Sojová tyčka

Zlatý

Není to právě typická cukrovinka, ale jsem věrný své oblíbené značce piva. Chutná mi stále stejně i když se změnil majitel pivovaru.

Bronzový

Třeba Horalky si kupuju, dále lázeňské oplatky (teď vyrábějí i malé prům. 10 cm), pak: Disko, Derby, Esíčka, Koka, Fidorky (asi 4 druhy), Lísko-oříškové, Kolonáda (od Opavia), v pátek tady dělají v pekařství Vánočky, kremrole, bochánky a škvarkové placky, dále kupujeme makovky, sýrovky a další...
(tím jsem nechtěl říci, že máme všechny tyto doma, jen že je kupujeme, k snídani si dávám sušenky).

Bronzový

Stále ještě mám v paměti sušenky Vlnky. Jako malý jsem je měl rád, ale už se přestaly vyrábět. :/
Jinak mi chutnají Esíčka a Koka. :)

Pokročilý

Už vyše 50 rokov milujem želé,stálo v tom 67-dmom 3 Kčs,na čo som si s kamarátom musel našporiť,a potom sme si to vychutnávali.Včera som v jednom obchode zbadal presne to naše želé,troška inak balané,za 1,50 eur,pochutnal som,pospomínal,ten poctivý original to už nebol,myslim že tam bolo viac umeliny,viac cukru,ale tak to je dnes nielen z cukrovinkami,ale i z mesovimy,a inými výrobkami,napr.v r. 1975 som bol cvičiť na Srahove spartakiadu,kupil som si 20 dk konskej salámy,tak som si odvtedy uz nepochutnal.Sice sa zriedka objavi akože konska saláma,ale nie je to zďaleka ono.Škoda

Diskuze k otázce

klarisek50

Mila - stále stejně skvělá :-) , Lékořicové kostky a pendreky :-)

Bronzový

Radius

Sušenky "Vlnky" také znám, měl jsem je rád. Jinak mnohé jiné dělají i dnes i Pikao, Jesenku jsem viděl...

Bronzový

Radius

Koupil jsem si v pekařství čerstvou vánočku (byla ještě vlažná), výborná s hrozinkama a na povrchu s mandličkama.

Také tady dělají vdolky, s výbornou marmeládou a šlehačkou nahoře.
Také tady pečou perfektní škvarkové placky, jsou výborné a čerstvé.

Pokročilý

Malvína

Vdolky mám také ráda! :-) Vánočku s máslem a marmeládou také, ale převážně jen okolo Vánoc :-)

Bronzový

Radius

My tady máme učňovskou pekárnu a tam prodávají výborné výrobky (koláčky, makovky, vánočky, škv. placky...) a také výborné malé houstičky a rohlíčky. Kdo ochutnal, pochopí, že toto není ošizené, ale takové, jaké to má být (správně upečené) a čerstvé...od učňů a učnic - budoucích pekařů.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý Drap 1134
Zlatý annas 1004
Zlatý hanulka11 986
Zlatý marci1 647
Zlatý Kepler 552
Zlatý iceT 538
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 472
Zlatý quentos 446
Stříbrný elektrikář 396

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.