Malvína

Které cukrovince jste stále věrní, přestože jsme v době šizení potravin?

Je nějaká cukrovinka, která vám stále chutná, přestože původní společnost, která ji vyráběla, někdo odkoupil? Co má podle vás stále stejnou či velmi podobnou chuť jako dříve?

Nejlepší odpověď
Kepler

Hašlerky, žloutkové věnečky, ruská zmrzlina.

Další odpovědi
marci1

Třeba „Milena“, „Lentilky“. 🙂

autacek

Mila je dobrá.

zjentek

MILA je fakt dobrá. Nebojím se říct- porád stejně dobrá.

annas

Cukrovinky nejím, jen hořkou čokoládu Carlu, ale ta se vyrábí teprve od r. 1992.

Z těch tradičních dobrot si občas vezmi karlovarský oplatek.

RyuzakiKate

Kolonáda s hořkou čokoládou je dobrá a navíc bez palmáče. Obecně se ale cukrovinkám vyhýbám, radši ovoce, ořechy nebo dobrý pívo. Na hašlerkách jsem strašně ujížděla před rokem. Ale už na ně chuť nemám.

da ny

Lentilky, Vexty (kdysi Žužu), arašídy v cukru, Lázeňské oplatky Kolonáda,
Piškoty.
Nejsou stejné, ale tu a tam si je dám :)

Harmonika

Banánky v čokoládě, Margot, Pikao, Jesenka

Arne1

Sojová tyčka

Emefej

Není to právě typická cukrovinka, ale jsem věrný své oblíbené značce piva. Chutná mi stále stejně i když se změnil majitel pivovaru.

Radius

Třeba Horalky si kupuju, dále lázeňské oplatky (teď vyrábějí i malé prům. 10 cm), pak: Disko, Derby, Esíčka, Koka, Fidorky (asi 4 druhy), Lísko-oříškové, Kolonáda (od Opavia), v pátek tady dělají v pekařství Vánočky, kremrole, bochánky a škvarkové placky, dále kupujeme makovky, sýrovky a další…
(tím jsem nechtěl říci, že máme všechny tyto doma, jen že je kupujeme, k snídani si dávám sušenky).

Frogman

Stále ještě mám v paměti sušenky Vlnky. Jako malý jsem je měl rád, ale už se přestaly vyrábět. :/
Jinak mi chutnají Esíčka a Koka. :)

zbyndo

Už vyše 50 rokov milujem želé,stálo v tom 67-dmom 3 Kčs,na čo som si s kamarátom musel našporiť,a potom sme si to vychutnávali.Včera som v jednom obchode zbadal presne to naše želé,troška inak balané,za 1,50 eur,pochutnal som,pospomínal,ten poctivý original to už nebol,myslim že tam bolo viac umeliny,viac cukru,ale tak to je dnes nielen z cukrovinkami,ale i z mesovimy,a inými výrobkami,napr.v r. 1975 som bol cvičiť na Srahove spartakiadu,kupil som si 20 dk konskej salámy,tak som si odvtedy uz nepochutnal.Sice sa zriedka objavi akože konska saláma,ale nie je to zďaleka ono.Škoda

klarisek50

Mila – stále stejně skvělá 🙂 , Lékořicové kostky a pendreky 🙂

Radius

Sušenky „Vlnky“ také znám, měl jsem je rád. Jinak mnohé jiné dělají i dnes i Pikao, Jesenku jsem viděl…

Radius

Koupil jsem si v pekařství čerstvou vánočku (byla ještě vlažná), výborná s hrozinkama a na povrchu s mandličkama.

Také tady dělají vdolky, s výbornou marmeládou a šlehačkou nahoře.
Také tady pečou perfektní škvarkové placky, jsou výborné a čerstvé.

Malvína

Vdolky mám také ráda! 🙂 Vánočku s máslem a marmeládou také, ale převážně jen okolo Vánoc 🙂

Radius

My tady máme učňovskou pekárnu a tam prodávají výborné výrobky (koláčky, makovky, vánočky, škv. placky…) a také výborné malé houstičky a rohlíčky. Kdo ochutnal, pochopí, že toto není ošizené, ale takové, jaké to má být (správně upečené) a čerstvé…od učňů a učnic – budoucích pekařů.