Avatar uživatele
Malvína

Které cukrovince jste stále věrní, přestože jsme v době šizení potravin?

Je nějaká cukrovinka, která vám stále chutná, přestože původní společnost, která ji vyráběla, někdo odkoupil? Co má podle vás stále stejnou či velmi podobnou chuť jako dříve?

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, zjentek, marci1, da ny, Frogman, Radius, Kepler, Anikitos před 2089 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Hašlerky, žloutkové věnečky, ruská zmrzlina.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Třeba „Milena“, „Lentilky“. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Mila je dobrá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

MILA je fakt dobrá. Nebojím se říct- porád stejně dobrá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Cukrovinky nejím, jen hořkou čokoládu Carlu, ale ta se vyrábí teprve od r. 1992.

Z těch tradičních dobrot si občas vezmi karlovarský oplatek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Kolonáda s hořkou čokoládou je dobrá a navíc bez palmáče. Obecně se ale cukrovinkám vyhýbám, radši ovoce, ořechy nebo dobrý pívo. Na hašlerkách jsem strašně ujížděla před rokem. Ale už na ně chuť nemám.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Lentilky, Vexty (kdysi Žužu), arašídy v cukru, Lázeňské oplatky Kolonáda,
Piškoty.
Nejsou stejné, ale tu a tam si je dám :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Harmonika

Banánky v čokoládě, Margot, Pikao, Jesenka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Sojová tyčka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Není to právě typická cukrovinka, ale jsem věrný své oblíbené značce piva. Chutná mi stále stejně i když se změnil majitel pivovaru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Třeba Horalky si kupuju, dále lázeňské oplatky (teď vyrábějí i malé prům. 10 cm), pak: Disko, Derby, Esíčka, Koka, Fidorky (asi 4 druhy), Lísko-oříškové, Kolonáda (od Opavia), v pátek tady dělají v pekařství Vánočky, kremrole, bochánky a škvarkové placky, dále kupujeme makovky, sýrovky a další…
(tím jsem nechtěl říci, že máme všechny tyto doma, jen že je kupujeme, k snídani si dávám sušenky).

Upravil/a: Radius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frogman

Stále ještě mám v paměti sušenky Vlnky. Jako malý jsem je měl rád, ale už se přestaly vyrábět. :/
Jinak mi chutnají Esíčka a Koka. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zbyndo

Už vyše 50 rokov milujem želé,stálo v tom 67-dmom 3 Kčs,na čo som si s kamarátom musel našporiť,a potom sme si to vychutnávali.Včera som v jednom obchode zbadal presne to naše želé,troška inak balané,za 1,50 eur,pochutnal som,pospomínal,ten poctivý original to už nebol,myslim že tam bolo viac umeliny,viac cukru,ale tak to je dnes nielen z cukrovinkami,ale i z mesovimy,a inými výrobkami,napr.v r. 1975 som bol cvičiť na Srahove spartakiadu,kupil som si 20 dk konskej salámy,tak som si odvtedy uz nepochutnal.Sice sa zriedka objavi akože konska saláma,ale nie je to zďaleka ono.Škoda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klarisek50

Mila – stále stejně skvělá 🙂 , Lékořicové kostky a pendreky 🙂

před 2078 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Radius

Sušenky „Vlnky“ také znám, měl jsem je rád. Jinak mnohé jiné dělají i dnes i Pikao, Jesenku jsem viděl…

před 2060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Radius

Koupil jsem si v pekařství čerstvou vánočku (byla ještě vlažná), výborná s hrozinkama a na povrchu s mandličkama.

Také tady dělají vdolky, s výbornou marmeládou a šlehačkou nahoře.
Také tady pečou perfektní škvarkové placky, jsou výborné a čerstvé.

před 2055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

Vdolky mám také ráda! 🙂 Vánočku s máslem a marmeládou také, ale převážně jen okolo Vánoc 🙂

před 2052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Radius

My tady máme učňovskou pekárnu a tam prodávají výborné výrobky (koláčky, makovky, vánočky, škv. placky…) a také výborné malé houstičky a rohlíčky. Kdo ochutnal, pochopí, že toto není ošizené, ale takové, jaké to má být (správně upečené) a čerstvé…od učňů a učnic – budoucích pekařů.

před 2038 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek