Které české město je vyhlášené výrobou sýrů?

Nejlepší odpověď
annas

Vyhlášená je Jihočeská Madeta. Firma má sídlo v Českých Budějovicích a čtyři výrobní závody v Jihočeském kraji specializované na část sortimentu mléčných výrobků:

Český Krumlov – CZ 3704 (niva a další plísňové sýry)
Jindřichův Hradec – CZ 16 (Lipánek, Lahůdka, tvarohy, jogurty, zakysané smetany, zákysy, Romadur, Jihočeský syreček, od roku 2012 také Jihočeský cottage)
Planá nad Lužnicí – CZ 208 (máslo, tavené a přírodní sýry, Jihočeské pomazánkové)
Pelhřimov – CZ 218 (mléko, smetana, podmáslí. " atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Madeta

Další odpovědi
jsemjá

Český Krumlov.

Schluker

Loštice. Vyrábí se tak syrečky.

ten který je

Nedavno i Sedlčany.