jarekbranik

Která pojišťovna pojistí dům proti škodám, které způsobí tornádo?

Nejlepší odpověď
Arne1

Všechny. Tornádo je „jen“ silná vichřice. A vichřice je v základním živelním pojištění (také se tomu říká Flexa). Je to rozdíl oproti riziku povodeň / záplava, které je volitelné a je závislé na povodňové zoně – v zoně 4 je nemovitost na povodeň / záplavu nepojistitelná.
Daleko větší problém je stanovení pojistné částky. Mnozí klienti nechtějí pojištění na „novou“ tedy reprodukční ceny, protože tvrdí, že nemovitost koupili za míň než by stálo její postavení. Nebo se jim výpočet hodnoty nemovitosti zdá příliš vysoký. I jako odborníka mne překvapil rozdíl mezi vypočtenou hodnotou domu klienta v roce 2007 (cca 4.3 milionu) a dnes (cca 7.5 milionu).

Další odpovědi
Kepler

Jen upřesním: každá pojišťovna, pokud s ní budeš sjednánu pojistku proti živelným pohromám.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Kepler: Mluví se o pojištění nemovitosti. V případě pojištění nemovitosti je živel (Flexa) základ, bez kterého jiné připojištění nelze sjednat. I kdyby šlo o pojištění domácnosti, tak nemohu udělat riziko odcizení / vandalismus bez živelního pojištění.