Ktera kultura je podle vas nejvyspelejsi ?

Pro me jednoznacne nemci.

Nejlepší odpověď
Questman

Rozhodně komunita černošských homosexuálních židů ;)

Další odpovědi
www

Pro gestapáka vždycky němci.

Nazdar Bazar

Unavuješ. Nejsi originální.

anonym

Se nediv,když jsi gestapák!

tencosepta

Německá kultůra je voproti Slovanské, Židovské a Černošské stráááááášně zaostalá :)

ivzez

Žádná a všechny stejně.
Každá kultura má něco „svého“, něco, v čem je zajímavější
(slovo lepší se mi v této souvislosti nelíbí), než ostatní.

Někde je pro mne zajímavější diavdlo, jinde literatura,
jinde hudba, malířství, … atd.

Nejlepší kultura je ta,
v níž se k sobě lidé chovají slušně,
v níž nikoho nepovažují za „póvl“ …

Řekla bych, že v tomto ohledu se máme hodně co učit
od tzv. „přírodních“ kultur.
Doplňuji:
Mělo být :
Nejvyspělejší je ta kultura, v níž …

Kelt

Otázku nelze jednoznačně odpovědět. Každá kultura má své pro a proti. Co která kultura dosáhla a v jaké době. Můžeme obdivovat čínské lékařství, egyptské učení geometrie, učení druidů o přírodě, cokoliv. Kulturu nejde přiřadit k národu. Kultura není pouze hudba, malířství, prostě umění, nebo stavitelství a pod.

led

„Keď počujem slovo kultúra, chytám revolver“ nepovedal to náhodou istý nemecký politik z čias fašizmu v Nemecku???
Čo je to kultúra? Je to aj vonkajší prejav kombinácie humánneho a technického zmýšľania a schopností danej spoločnosti… Káždá doba, každá spoločnosť má svoj spôsob kultúrneho prejavu.
Podľa čoho delíme kultúrnu vyspelosť spoločnosti? Podľa technických schopností, podľa prevládanej filozofie života v tej dobe, podľa znakov umenia? Naše hodnotenie záleží od našich znalostí danej a porovnávanej spoločnosti, od nášho svetonázoru a našich vlastných znalostí dnešnej doby a spoločnosti.