jirka F

Které jsou odůvodněná námitky proti sňatku dvou osob?

Kdy je třeba vtrhnout do kostela se slovy námitka.

Nejlepší odpověď
Filip84

Chtělo by se to občas vzdělat, nejen zdělat, a nad otázkou se hlouběji zamyslet, než ji položíš.

To je metodistická tradice, obecně prostě protestantská, ius canonici nic takového nezná. U nás tedy: nikdy.

Další odpovědi
Rokio

Ty nemáš co vtrhávat na hulváta do kostele, abys sňatek zarazil.

Určitě by sňatek neměl proběhnout, pokud se chtějí vzít sourozenci.

Drap

Třeba vážný zdravotní stav, možná by jeden ze snoubenců mohl zvážit tento krok, kdyby vyšla najevo vážná trestná činnost v miulosti a podobně. V podstatě se to v reálu nestává.
Jak Rokio píše, tak sourozence nikdo neoddá, pokud jsou sourozenci. Jak v kostele tak při civilním sňatku se předkládají doklady jako je rodný list, a podobně, takže k sňatku sourozenců dojít nemůže.

Neonka

Když je například jeden ze snoubenců už ženatý nebo vdaná.