Avatar uživatele
jirka F

Která byla vaše první práce, když jste vyšli ze školy?

Tak moje první práce byla v zahradnické školce. Tam jsem byl asi 3 měsíce. Protože jsem měl pracovní smlouvu na dobu určitou (tři měsíce).

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, orwell, Ametyst před 346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
GM

Nastoupila jsem jako sekretářka a vydržela 5 let do nástupu na mateřskou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

V chemičce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Lektor angličtiny v jazykovce. Částečně to dělám dodnes.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Podnik si samozřejmě pamatuji, ale první práci ne. Tak dobrou paměť nemám, abych si to pamatoval přes padesát let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Dělal jsem mechanika a energetika v jedné firmě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

První práce? Byly prázdniny a nastoupil jsem na brigádu do závodu na zpracování zeleniny v Holešovicích. Šlapali jsme zelí v obrovských sudech, zaváželi s rudlem pásy na třídění zeleniny atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

V laboratoři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Opravy radiokomunikačních zařízení.
Konkrétně sdělovací přijímače Tesla Lambda 4 a Lambda 5.
Pro zasmání zdejším „fajnšmekrům“:
http://www.ra­diosvet.wz.cz/lam­bda/lambda.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Obráběč kovů v ČKD.Dělal jsem to jen asi rok a půl,potom jsem šel na rok na vojnu a už jsem se k tomu nevrátil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kalim_YT

Osvč, stavba, 9 měsíců. Potom úraz, zjistil jsem jak funguje nemocenská a zrušil živnost. Gg a do fabriky. Menší peníze, ALE člověk je v teple v čistém s čistou hlavou, placené volna, státní svátky, dovolené, jistota, nemocenská, obědy za 50kč. A důchod bude dvojnásobný.. Živnost je dobrá dokud člověk dělá a v důchodu je žebrák. Proto většina podnikatelů dělá do smrti, a už jsem mimo téma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Sice jsem vzděláním rolník, ale po škole jsem pár měsíců pokračoval v tom, v čem jsem si předtím přivydělával na brigádách – kravín a pila. Až poté jsem dělal projektování krajiny a geodézii (KPÚ). K profesionálnější rolničině jsem se přechodně dostal až po 15 letech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Podnik, pro který jsem se tehdy učila, mi už v prvním ročníku oznámil, že po vyučení o mě nebude mít zájem. Čili jsem vylezla ze školy a ještě mi nebylo 16, tak ÚP taky nešel, registrace prý až od 16, tak mi mamka domluvila něco jako brigádu u chlápka, co po okolních městech rozvážel jateční maso pro psy. Já jezdila s ním, on vážil, balil, říkal cenu, já brala a vracela peníze. On si tak nemusel furt utírat ruce. Pak jsem pro něj začala prodávat na trzích sazeničky, a sortiment se rozšiřoval, třeba brácha s kamarádem před Velikonocemi napletli pomlázky a on jim dovolil, že se prodají u něj na stánku. To jateční maso prodával i v garáži, a když se nejezdil rozvoz, tak jsem prodávala v té garáži. Nebo práce na zahradě. Dokonce mi koupil kolo, abych nebyla závislá na vlaku, samozřejmě mi to strhával z peněz. Byla jsem u něj asi rok a půl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek