xbolt

Jaké možnosti mám, když jsem dostal doporučenku od ÚP?

Dobrý den. Dostal jsem doporučenku od Úřadu práce na místo dělníka – zpracování asfaltové drtě. Kontaktoval jsem zaměstnavatele, který mě upozornil na možná zdravotní rizika (prach, asfalt je vysoce karcinogenní). Že jsem práci odmítl v doporučence zaškrtnuto nemám, ale napsal mi nepřijat ze zdravotních důvodů. Nemám ale žádné potvrzení od lékaře, nemám alergii, ale bojím se tuto rizikovou práci vykonávat z obavy o zdraví. Jak mám postupovat? Může mě za to ÚP vyřadit z evidence? Děkuji!

Moje původní otázka byla smazána, zapomněl jsem vybrat kategorii, promiňte, jsem tu nový.
Vkládám i první odpověď od Samba a děkuji jí i všem ostatním za případné odpovědi.
Nechápu, jak může potencionální zaměstnavatel psát něco o tvém zdravotním stavu, on lékař není, ale díky bohu za to, pokud to tak funguje, nechoď tam, kde to poškodí tvoje zdraví, na to máš ještě času dost a asi nejsi první, komu to tak napsali, ale tak, ..co je psáno, to je dáno, buď rád, já bych to považovala za vyřízenou věc, i když nic se nestane, když půjdeš k obvoďákovi a ukážeš mu, co jsi dostal za skvělou nabídku k práci, pokud je jen trochu rozumný, dátam štempla, jemu je to fuk, ale to si jen já tak nějak myslim
Od: Samba

Odpovědi
arygnoc

na jednej strane chápem vaše obavy, na druhej strane, súdiac podľa doporučenky (pravdepodobne ste bez vzdelania), čakáte že dostanete prácu niekde v klimatizovaných priestoroch?

pokiaľ budete pracovať niekde v robotníckej profesii, pripravte sa na to, že s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nikde nenájdete prácu bez zdravotných rizík.

;-Q

k otázke:
malo by to byť v poriadku – potencionálny zamestnávateľ vám neoznačil „odmietol“.

briketka10

Zajděte za OL, jak psala Samba pro jistotu.

ivzez

Podle mne by to mohlo projít.
Zaměstnavatel se Vás mohl na něco zeptat
a na základě Vaší odpovědi napsat
„nepřijat ze zsravotních důvodů“.

Obvodní lékař Vám doporučenku potvrdit nemůže,
doporučenku potvrzuje pouze potenciální zaměstnavatel.

Pokud se ÚP nebude ohledně zdravotních důvodů něco
zdát, vyšle Vás na prohlídku k určenému lékaři.

anonym

A zas ti to daj smáznout, nějaký dobrý duši bude vadit, že otázka nekončí otazníkem

xbolt

Já vím, už mě na to upozornila zzzlatokopka, že mi to nejspíš smáznou. To neva, pomohlo mi to ujasnit si, co je pro mě přednější. Chvíli jsem uvažoval, že nastoupím, ale dám přednost zdraví, to se nahradit nedá…

xbolt

Bez vzdělání nejsem. Na ÚP je to tak, že vás nejdříve pošlou na VŘ odpovídajících vašemu vzdělání, pokud neuspějete, začnou vás posílat na jakékoliv pozice. Práci v klimatizované místnosti opravdu nečekám a dělnická profese mi nevadí, ale ničit si zdraví každodenním kontaktem s nebezpečným asfaltem, to je spíš trest než nabídka práce. Bohužel obvoďák mi řekl, že žádné potvrzení nedá, na nemoc z asfaltu jsem se neléčil, nemám na něj alergii. Je to stejné, jako třeba azbest nebo uran, projeví se až x let po kontaktu. Takže smůla. Čekám, že mě vyřadí z evidence a úřad vykáže o jednoho nezaměstnaného méně. Přeji všem, aby podobné problémy nemuseli nikdy řešit..