hanculka

krystalizace

jaké je využití krystalizace: já jenom vím že k získávání mořské soli, nevíte ještě nějaká???

Odpovědi
Lucijej

teď mě akorát napadá krystalizace vody v led a krystalizace cukru (glukózy) v medu (ale u toho medu, si myslim, že lidi vnímají spíš jako nežádoucí efekt)

mosoj

Všechny chemikálie které jsou v tuhé a práškové formě ( cukr a prášek do pečiva je také chemikálie, kyselina citronová, vinná) vznikají krystalizací. Krystalizace má ale jednu veledůležitou vlastnost. Při výrobě čehokoliv v krystalické formě je to veledůležitá čistící operace !!!!! Krystalizací vznikají krystaly látky chemicky mnohem čistší než přesycený roztok z něhož látka krystaluje. Několikanásobné krystalizaci se říká rafinace. Vzpoměň na rafinovaný ( čistý cukr).

ten který je

Pro obnovu lesku a zacelení mramorových podlah nebo mramorových povrchů se používá speciální technologie krystalizace mramorového kamene.Jedná se o speciální čistící technologii.

cochee

Kromě už zde řečeného vděčíme krystalizaci za veškerou elektroniku, ve které jsou složitější integrované obvody. Jejich základem je totiž křemíkový plátek no a tyto pláty se vyrábějí z velkých válcovitých křemíkových monokrystalů.

Pro zajímavost, kilogram takového monokrystalu může stát 20, ale i 450 US$, podle požadované čistoty a tzv. dotování jinými prvky.