Avatar uživatele
Ametyst

Jaké využití může mít kyselina citronová v domácnosti?

Máte zkušenosti s kyselinou citronovou? Dala jsem ji pokusně k prášku do myčky nádobí, a vypadá to, že umyté nádobí se víc leskne.

https://pixaba­y.com/cs/photos/skle­ni%C4%8Dka-na-v%C3%ADno-v%C3%ADno-sklo-553467/

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1696 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Je to možné, já sice myčku jako zbytečnost nemám, ale citrónka funguje stejně jako jakákoliv jiná slabší kyselina. Výborně funguje jako přídavek do saponátového roztoku k mytí oken, stejně jako ocet – žádné šmouhy. K dostání bývá v potravinářské kvalitě, tak s jejím roztokem občas vyvařím rychlovarnou konvici a zbavím ji tak vodního kamene. Stejný problém zvládne i ocet, možná i líp. Taky ocet občas dávám místo aviváže do pračky, a to ze stejného důvodu. Prádlo sice chvíli smrdí po octu, ale brzy zápach zmizí. Zato topné těleso pračky zůstává čisté, jako dětská prdelka.

Upravil/a: Odpovědi.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Na čištění, i třeba nerezů a podobně je dobrá. Stejně tak má využití jako konzervant do domácích marmelád, sirupů a podobně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Kyselina citrónová se používá v potravinářství, můžeš si po praní s práškem ošetřit ruku, někde jsem četl na internetu využití a může se používat pro čištění skel, kovových příborů a podobně. Zadej si využití kyseliny citrónové a dozvíš se víc i to, co se ti zdá neskutečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

K tomu co již bylo napsáno – dají se třeba také odstraňovat skvrny od ovocné šťávy (borůvky, ostružiny, ořech atd.) na rukou či hadrech, peroxid je lepší, ale nebezpečnější. ;) :)

Dodatek > Také se používá k syntéze HMTD. Pozdravuj na Měsíci, až tam budeš. ;) :D :D

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Docela velké.Překvapuje mě,že někdo není schopen si využití kyseliny citronové v domácnosti zadat do vyhledávače.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Kajoch: Ty jsi ještě v 21. století něčím překvapovaný?:-))
Já občas také: tím, že se už nehraje na osobní zkušenost, každý si něco najde na netu a vyčte. Google nás zná, proto nabídne vhodnou odpověď pro nás: pak se dva vygooglené názory různí a dotyční se pohádají. 🙂 Pak se stane, že musím říct jako prof. Murphy: Neodpovídá-li praxe teorii, je nutno praxi zavrhnout. 🙂

před 1695 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek