Danda00

Neporadíte, jak se zbavit kruceni v v brise?

Dobry den, jiz asi pul roku me trapi pocit kruceni v brise, je to jakoby se mi tam preleval obsah, je to jakesi skrounkani.. je to i slyset a hrozne me to obtezuje zkousel jsem jestli to neni nadymani koupil jsem si espumisan a ten nepomohl vubec.. uz nevin co mam delat u doktora jsem byl a nic mi na to nedal, dále mi nic nenašli dekuji za kazdou radu :/ a preji hezky den.. vite hrozne me to obtezuje psychicky rano vstanu a kruci mi v brise dojdu si na zachod a zase najim se a za chvilku zase a proste furt mam takovy divny pocit v brise a cim vic na to myslim tim je to horsi :( ,

Původní neotázka
Kruceniv v brise

Nejlepší odpověď
marci1

„Jedním z nejlepších způsobů jak ztlumit tyto zvuky, je sníst během dne více malých porcí místo několika velkých. Zažívací systém bude tak mít méně příležitostí ke svým projevům, pokud v něm zrovna bude něco chutného.“ 🙂
http://nemoci-traviciho-ustroji.zdrave­.cz/proc-nam-kruci-v-brise/

Další odpovědi
Kepler

To nic není, je to běžný jev, má to na svědomí peristaltika střev (takže ti dobře fungují) a říká se tomu borborygmie.

Zdroj: http://cs.wine­sino.com/diet-nutrition/nutri­tion/101009799­6.html

mosoj

Kup si psylium ( nebo jakoukoliv jinou vlákninu).

anonym

Uvař si 1 malý pytlík rýže z kravičky kde jsou 4 pytlíky a obsah si rozděl na 15 porcí, každou hodinu sníš jednu malou porci a pokud bude mít žaludek každou hodinu k dispozici toto malé množství rýže, tak ti dá konečně pokoj.

da ny

Pokud je to jen živější střevní peristaltikou (škrundá i po jídle), nepomůže nic.
Přijmout to jako součást svého života, nezabývat se takovou „prkotinou“ a těšit se ze svého zdraví ;). Hlídat si ho, mít se rád a „nepěstovat“ si případné budoucí vředy......Problém, na který myslíme a věnujeme mu nadbytek pozornosti bývá často stále větší a větší…
Nehladovět. jíst pravidelně (á 3 h)