krftwrk

Slysi hluchy clovek ,,zvuky tela'' ?

Napr. kruceni v zaludku, polknuti atd..
Doplňuji:
Podle meho pruzkumu ,,prsty do usi'' clovek svoje telo temer neslysi, ale treba to maji hlusi lide jinak…

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na podobnou otázku Mají hluší lidé úplné ticho, nebo nějaké zvuky přeci jenom poslouchají?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/maji-hlusi-lide-uplne-ticho-nebo-nejake-zvuky-preci-jenom-poslouchaji

Ale prováděly se výzkumy, které zjistily:, že neslyšící lidé mohou ‚slyšet‘ vibrace – stejně jako jiní slyší zvuky – pomocí sluchových center mozku. Fyzické vibrace a zvuk vyžadují podobné zpracování informací.
Výzkum lukázal, že neslyšící lidé jsou citlivější na nepatrné změny ve vibračních frekvencích atd.

..
Doplňuji:
Další informace.

http://ruce.cz/faq­.php?topic=14

Některým slyšícím lidem může jedinec se sluchovým postižením připadat jako člověk s nižší inteligencí. Důvodem může být dezorientace a sklon k méně přiměřenému afektivnímu reagování. Výrazná je také omezená možnost kontrolovat reakce vlastního těla (např. kručení v žaludku, mlaskání při jídle). Tyto situace mohou přispívat k negativnímu sociálnímu hodnocení.

is.muni.cz/th/26678­2/pedf_m/Diplo­mova_prace.doc

Další odpovědi
anonym

Jistěže…
Tyto „zvuky“ jsou přenášeny zejména kontaktem.
„-)
Tvůj "průzkum“ je mylný…

Kelt

Pokud člověk není od narození hluchý a má sluchové centrum, může zvuky slyšet. Beethoven slyšel pomocí kostního slyšení v lebce a je více takových případů. Na tom jsou založena naslouchátka. A pokud ty neslyšíš a máš zacpané uši, je to slabé. Měl bys aspoň slyšet, cítit tep srdce, a pod. Člověk, který nepoužívá jeden smysl, dokáže používat ostatní s větší citlivostí – slepý ladič pijan, Helena Kelerová , slepá a hluchá a byla to vynikající osobnost.