KriKriKri

Koupili byste si „UMĚLCOVO HOVNO“ v plechovce, které se již draží za miliony ?

To musi byt vune a co s tim asi ten kdo zakoupil udela? Preproda? Sni a vychutna si? Nebo tomu nerozumim. Milionove hovno.

Italský umělec vytvořil dva roky před smrtí dílo, které bylo tehdy ve světě naprosto ojedinělé a originální. „Umělcovo hovno“, jak svůj výtvor nazval, se dnes prodává za statisíce eur.

Článek
Během 60. let byl umělecký svět v Itálii velmi proměnlivý. Společnost měla na umělce vysoké nároky a neustále dychtila po něčem novém a nevšedním. Piero Manzoni, 27letý umělec, chtěl za každou cenu vyčnívat a propagovat zároveň svůj ironický a umělecký objekt zpochybňující přístup. V jeho tvorbě byla ukrytá forma humoru, na který nebyla tehdejší společnost připravena.

Autentická kontroverzní série vlastních výtvorů
Do ní spadalo například 70 natvrdo uvařených vajec s otisky jeho palců, které během výstavy sám nakousl, a některá dokonce nechal nakousnout publikem. Nebo dílo s názvem Artist’s Breath (Umělcův dech), což byly modré, červené a bílé balónky nafouknuté jeho vlastním dechem, připevněné k dřevěné desce s nápisem „Piero Manzoni Artist’s Breath“.

Jako vrchol celé této kontroverzní série pak v roce 1961 vytvořil, nebo spíše vyprodukoval, 90 plechovek Artist’s Shit (Umělcovo hovno). Všechny plechovky byly na víku očíslované od 001 do 090 a měly na sobě etiketu v italštině, angličtině, francouzštině a němčině, která označovala obsah plechovky jako 30 g čerstvě konzervovaných výkalů umělce. Inspiraci ke svému veledílu nalezl umělec pravděpodobně u svého otce, majitele konzervárny, který mu řekl: „Tvoje práce stojí za hovno.“

https://medium­.seznam.cz/cla­nek/dan-vrzak-svymi-exkrementy-naplnil-90-konzerv-dnes-maji-astronomickou-hodnotu-9926

Odpovědi
Mravenec

Každé zboží má svého kupce.

I nasráno v plechovce se dá jak je vidno prodat blbcům, například tebe to chytlo okamžitě.

Kelt

Jsou sběratelé, kteří dají cokoli, co měl, nebo vlastnil „Někdo“. Dva lidé si koupí v obchodě kytaru. Můj otec a John Lennon. No a za nějakých 80 let, má kytara, na kterou hrál John Lennon vyvolávací cenu několik milionů a je to fyzicky stejná kytara jako mám já po otci. Pouze jiný majitel. No a stejně je to tady.

elkon

Kokrháči, když jsi dřevák, který ani neumí česky, aspoň musíš kopírovat že, Z tvé prázdné hlavy nic nevypadne.