Plunkr

Koupil jsem auto bez přepisu. Auto se stalo vrakem. Co mám dělat? Půjdou za mnou nějaké problémy? Jak to mám řešit?

Odpovědi
Edison

Nepojízdnost auta je jen a jen Tvůj problém. Další tvůj problém je nákup bez zápisu v evidenci motorových vozidel, což je přestupek. Větší problém by byl pokud by se stalo vrakem. Je s podivem, že na převodu v evidenci netrval prodávající. Veškeré úřední problémy půjdou za ním, pokud neprokáže, že on udělal vše podle zákonů a jen Ty ses dopustil přestupku v evidenci MV.

cukrar

Za Vámi můžou jít problémy, ale bez podrobností o zápisu v techničáku a kupní smlouvy nelze dát přesné odpovědi.
Řešit to lze, ale obávám se, že Vy to nedokážete.
Doplníte podrobnosti?

Kryšpín

Dohodnout se s majitelem kdo je zapsán v TP, poté vrak nechat zlikvidovat a s vystaveným dokladem o likvidaci na evidenci motor. vozidel trvale vyřadit buď s plnou mocí, neb majitel.

hapiky

Ještě tu je problém se zákonným pojištěním. Jestli jej neplatil on ani ty, bude to dost masná pokuta. Pokud má prodejce smlouvu o prodeji, pokuta půjde za tebou.