12(5+7)lungo

Kostnice je prostor pro ukládání kostí (viz Wikipedie). Kde se však OČIŠTĚNÉ kosti vzaly, kdo a jak je očistil?

Nejlepší odpověď
Mravenec

?!?!?!? Praha, ne, prostor u stolu, viz kamerový záznam, kde se VEČEŘE vzala? KDO ji uvařil, kdo ji přinesl?

Další odpovědi
Pepa25

Viz Wikipedie – stačí přepnout na jiné jazyky: „A body is first buried in a temporary grave, then after some years the skeletal remains are removed and placed in an ossuary“ (Tělo je nejprve pohřbeno v dočasném hrobě, poté jsou po několika letech kosterní pozůstatky vyzvednuty a uloženy do kostnice) nebo „W przypadku, gdy w miejscu starego zakładano nowy cmentarz, umieszczano w nich ekshumowane szczątki zmarłych. Ossuaria tworzono też w miejscach wielkich bitew, po epidemiach lub klęskach głodu.“ (Když vznikl nový hřbitov na místě starého, byly tam uloženy exhumované ostatky zemřelých. Kostnice vznikaly i v místech velkých bitev, po epidemiích nebo hladomorech.).
Např. v kostnici poblíž Douaumontu (verdunské bojiště) spočinuly kosti 130 000 neiden­tifikovaných obětí z obou stran (viz třetí fotka v odkazu)

Zdroj: https://www.li­fe.com/history/ghos­ts-of-world-war-i-revisiting-verdun-50-years-later/

Věštibull

Kostičky jsou z obětí moru a husitských válek