Marta077

Koronavirus a cestovka, jak to je?

Je skoro zaplacená dovolená, pokad by na místě byl Koronavirus, vrátí cestovka peníze? Zatím je to místo čisté, ale jak se Koronavirus rozšiřuje, tak se tam nebude moc letět.

Jak je to s cestovkou, musí vrátit peníze? 18 000 je fakt dost.

Odpovědi
mosoj

Pokud to zruší cestovka vrátí ti peníze. Pokud zájezd zrušíš ty, platí stornovací podmínky. Složitější je to v případě karantény v cizině.

Hlada

Na celém světě umírají ročně statisíce lidí na různá virová a jiná nakažlivá onemocnění a cestování to nevadí. Není žádný důvod, proč by zrovna kvůli tomuto viru někdo musel někomu něco vracet.

Edison

Pojistné se nevztajuje na události vzniklé z „vyšší moci“. Tento termín pojišťovnictví zná a aplikuje.

Kelt

Třeba nabídne cestovka jinou destinace, třeba se dohodnout. Když to neví na pobočce, tak tady to taky nikdo neví. Záleží na konkrétní situaci. A neboj, mnoha lidem jde o větší peníze díky koronaviru, takže se to řeší.

marci1

Aktuální zpráva 26.2.2020:
Od smlouvy na zájezd do oblasti, kde se objevil nový koronavirus a jsou tam vyhlášena ochranná opatření, lze podle občanského zákoníku odstoupit BEZ STORNO poplatků. Platí to v případě, pokud v místě pobytu nebo v jeho bezprostředním okolí nastaly mimořádné okolnosti a pokud mají vliv na čerpání služeb nebo dopravu. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které má cestovní ruch na starosti.
https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/od-zajezdu-do-mist-s-omezenimi-lze-odstoupit-bez-storna-uvedlo-mmr/1858951?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu
🙂

Mc Merkurion

… ne, nevztahuje se na to pojištění: https://www.pe­nize.cz/cestov­ni-pojisteni/413004-koronavirus-a-zruseni-dovolene-pojisteni-storna-vetsinou-nestaci?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=null … ne, nemusí, cestovka za to fakt nemůže, a žádná pojišťovna to nechce pojistit …

aliendrone

Jediná marci1 má pravdu. Jiný odkaz na totéž > https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/mate-li-zajezd-do-oblasti-s-koronavirem-lze-odstoupit-od-smlouvy-40314722 ! ;) :)