jackhammer86

Kontrola neschopenky od zaměstnavatela? Extra okolnosti!!!

Dobrý večer muže zamelstnavstel poslat na vás kontrolu neschopenky aniž by obdržel papíry od doktora..

Příklad v pátek večer zavolám na HR že nejdu do práce a v pondělí mu pošlu papíry na neschopenku, který obsahují různé bla bla a adresu kde Marodim, v tom případě muže poslat kontrolu v pátek nebo v sobotu nebo v neděly nebo až po jak dostane papíry!! poznámka (zaměstnavatel) zná kde bydlím ale co když Marodim jinde třeba u mámy, a co když Marodim na Stejném místě a poslal kontlou bez aby měl papír kde Marodim, muže na mě použití argument že Neschopenka byla na moji klasik adrese a tam jsme nebyl ? Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Bla, bla, bla. Marodit máš tam, kde to máš v neschopence napsané. Pokud chceš marodit jinde, prostě to doktorovi nahlásíš a ten to do neschopenky napíše. Pak ale musíš být celou neschopnost tam. Že si to zaměstnavatel ověřuje je v pořádku.

Pokud jsi měl být v práci a nebyl, tak jsi měl co? Pokud jsi byl u lékaře, tak to se snad dá vysvětlit.

Další odpovědi
ivzez

Zaměstnavatel může kontrolu poslat okamžitě, není povinen
čekat, až mu doručíte neschopenku.

Pokud stůněte na adrese, kterou zaměstnavatel nemá
k dispozici, je nutné mu ji sdělit už při telefonické omluvě.
(Je povinností zaměstnance zaměstnavatele informovat.)

Oznámíte-li začátek nemoci v pátek večer, moc bych se divila,
kdyby zaměstnavatel neposlal kontrolu už o víkendu.
_____________

K odpovědi Led:

V ČR se prověřuje dodržování léčebného režimu
(nikoliv jestli zaměstnanec není na fušce a rozhodně ne „přes lékaře“).

V prvních 14 dnećh nemoci může zaměstnavatel kontrolu provést
sám, nebo kontrolou někoho pověřit (zaměstnance, firmu apod.).
Nemůže kontrolou pověřovat lékaře.

Případně zaměstnavatel může dát podnět ke kontrole OSSZ,
ovšem o tom, jestli OSSZ kontrolu provede, už nerozhoduje.

led

Pokiaľ vaša pracovná smena vychádza aj na sobotu, alebo nedeľu, má zamestnávateľ právo si nechať preveriť (cez lekára), či nie ste na „fuške“, miesto na lekárom určenom mieste.

Dodatok:
Jemná nadsádzka „na fuške“ (na záhrade, na chate, prípadne opravuje auto a podobne), aj keď to naozaj nie je predmetom kontroly „dodržování léčebného režimu“, je žiaľ skutočnosť, veľa ľudí na PN vykonáva práce nezlučiteľné s charakterom liečebného režimu na PN. To je smutný fakt, ktoré sme aj dnes veľakrát svedkami.
Zamestnanecké kontrola – musí pracovník počas PN vpustiť kontrolu zo zamestnania do bytu? Nie! Ani otvoriť dvere nemusím, stači, že sa s nimi rozprávam cez dvere. Alebo jestvuje na to paragraf?
Zástupcom OSSZ umožnim vizuálnu kontrolu liečebného režimu.

Mc Merkurion

… to víš že má, a hlavně, ty jsi mu povinen poslat neschopenku, kde je napsáno, kde budeš marodit … „HR že nejdu do práce a v pondělí mu pošlu papíry na neschopenku“ >>> toto funguje jen někde, a u slušných zaměstnanců, které zaměstnavatel zná, a ví o nich, že opravdu marodí, a na ty také neposílá kontrolu …