Avatar uživatele
PanTau33

Konečně odstranili sochu Koněva. Jaký je Váš názor?

Myslím, že je to správně, když to byl vrah a okupant. Co si myslíte Vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1484 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hufnágl

Píšeš „konečně“? Kolik ti je let, že píšeš, že to byl okupant a vrah? Koněv osvobodil od okupace německými nacisty velkou část východní Evropy, osvobodil
koncentrační tábor Osvětim, kde mohli být i tví příbuzní. Nejen já mu vzdávám hold, protože nebýt jeho a dalších hrdinů ve II. světové válce byli bychom nejen montovnou, ale i otroky Velkoněmecké říše!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Názor mám opačný jak ty. Pouze barbaři ničí a strhávají sochy bývalých věků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Odpoveď byla označena jako užitečná

Došlo k realizaci usnesení Zastupitelstva městské části Praha 6. Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale bylo to v pravomoci samosprávy …

Upravil/a: Pepa25

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?PanTau33 Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Myslím si, že jenom velmi nerozumný člověk si přeje další zhoršování vztahů s RF. Tenhle čin nebyl pouze vyjádřením vztahu ke Koněvovi, ale plivnutí do tváře i těm cca 140 000 vojáků, kteří zde padli ve 2. sv. válce a kteří by si zasloužili alespoň minimální úctu. Ale tohle ti asi nic neříká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Tušil jsem,že radnice Prahy 6 využije současné těžké situace občanů v pandemii koronaviru a využije zákaz pořádání veřejných akci a srocovani k demontáži sochy.Moc chlapský počin to není, spíše zbabělý a podlý. Naskýtá se otázka,do jaké míry mohou politici využívat současný krizový stav k nahánění politických bodů.

Upravil/a: ten který je

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Taky to byl osvoboditel. Ona každá mince má dvě strany, víš. Jde o to, za jaké okolnosti byl památník věnován. A jsem si celkem jist, že 68. to nebylo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Co si Pražáci zvolili, to mají. Zajímavé je, že socha 30 roků nikomu nevadila. To je vidět, jak svobody od devadesátek ubývá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Až někteří pražský Pepíci vzhlédnou Jákluv film, tak jde na řadu Jan Žižka.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Alesh, pochybuji, že je tu nějakej bolševik. Třeba já jsem z rodiny kulaků, kteří si prožili své. V pionýrovi jsem jako jediný ze třídy nebyl. Přesto mám rád ruskou kulturu a přál bych Rusku všechno dobré. Vč. najití realistického pohledu na svoji historii. To samé bych přál Česku, ale tady je taková šance ještě menší. Jak by se asi Čecháčkům dařilo pod Hitlerem? Lidi jsou zmanipulovaní sdělovacími prostředky. Kromě toho jsme ze slovanských národů nejvíc geograficky i historicky propojeni s Germány, a proto se nám ostatní Slované zdají v ledasčem k smíchu. Ale nejvíc k smích jsme my sami.

Ale souhlasím, s tou konroverzností a že se stavěním soch bychom měli být opatrnější. Je lepší sochy nestavět, než tohle.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Nevím, proč odpovídáš, z jaké si rodiny, jaký to má význam, nebyla o tom řeč. Že to tu je samej příznivce „starých dobrý časů“ jest naprosto evidentní nejen z odpovědí na tuto otázku. Otázku, jak se dařilo lidem pod Hitlerem je také zbytečné zodpovídat, odpověď je opět evidentní.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Můžeš mě najít nějakou konkrétní indicii, že tu je někdo zastánce starejch dobrejch časů, nebo komunismu? Podle mě máš proplém pochopit zdánlivý paradox, jak se někdo může zastávat něčeho, co je spojeno třeba s Ruskem a zároveň nebýt bolševik. Třeba by ti pomohlo nakouknout na Wikipedii heslo Orwell.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Pokud to nevidíš, tak navštiv očního lékaře, máš zjevný problém se zrakem. 🙂
Ježíš, to jsem přesně věděl, že zas nějaký chytrák bude slovíčkařit.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Toho bolševika jsi nezažil,budeš patřit do plejády třicetiletých hrdinů,kteří kteří bojují prostřednictvím klávesnice na netu.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Další šašek, co hájí „staré dobré časy“, nic víc.
Navíc zjevně neděláš nic jiného, než to, co sám kritizuješ.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Za to ty… ty to děláš naprosto neurvale a ještě z toho viníš ostatní!Já si tu nevšiml, že by tu někdo hájil ty tvoje staré dobré časy. Zato ty si z minulosti vybíráš jen to, co se ti hodí ke kopání do všeho a všech kolem sebe…

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Tvl, si to přečti, jak se tam nad tím maršálem rozplýváte a nejen to. Co dělám neurvale? Co to plácáš, do čeho nebo do koho kopu? Kdes na tuhle hovadinu přišel? Zrovna ty… jehož skoro každá odpověď na jakýkoli dotaz je přinejmenším arogantní až za roh. Takže ty zrovna můžeš tak akorát šoupat nohama. 🙂

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A kde se kdo rozplývá nad maršílem? Ty tu neurvale hlásáš jak je to skvělé… Kopeš do ostatních jen proto, že vyjádřili svůj názor, který se neshoduje s tím tvým. Na šoupání nohama jsem toho zažil v životě už dost a vím, že minulost se nemá vykládat podle toho, kdo je zrovna u kormidla, ale taky vím, že tak to prostě chodí. To neznamená, že to schvaluji. Ten, kdo život ještě nepoznal jsi právě ty. Moje arogance je jen taková, jak arogantní jsou mnohé otázky tady. To dokresluje i to, že právě tato otázka začíná slovem „Konečně“. Ano, to je arogance a pohrdání minulostí vlastního národa, tedy i svojí.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Prakticky všechny ty příspěvky jen jednostranně tvrdí, že to byl osvoboditel, přitom nějak zapomínají na jeho role v letech poválečných. Navíc jsou ta prohlášení totálně zveličená, typu barbarství, zničení atd. Pokud vím, sochu pouze sejmuli a umístí ji jinam, takže jaképak vandalství apod.
Co a kde konkrétně neurvale hlásám? Do čeho / do koho kopu? Tvrdíš to už podruhé, přitom bez konkrétních „důkazů“.
Tvl, to jsou zase moudra, úplně na mě dýchla nostalgie z tvého života. Kde bereš pocit, že tys život poznal a já ne, to mi teda vysvětli. 🙂
Odpovědi máš privátní, tak se blbě dohledávají, ale v podstatě velká část tvých odpovědí je typu: „Neumíš hledat? najdi si to na Googlu.“
Ale prdy je tato otázka pohrdáním, nebuď hysterickej. 🙂

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Teď vypadám jak, blbec, jeho odpověď zmizela, škoda, jistě nebyla závadná, šlo o názor.

před 1483 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek