SteimlX

komu-čemu zaplatit za odpady??

mám trvalé bydliště ve Vratislavicích, je březen a stále žádná složenka-já se na ni tak těším…- chodí slořenky k lidem či lidé pro složenky na úřady??

Nejlepší odpověď
beer

U nás to funguje nejlíp tak, že kamoška zajde na pokladnu a tam to zaplatí i mně. Musí to být tuším do konce květenca ))
Taky máme na radnici ÚMČ k dipozici složenky, nikomu je ale neposílají.

Další odpovědi
Sůwa

Mně už přišla složenka na odvoz komunálního odpadu z chalupy, cena je o 50% vyšší než v minulém období. Mám čas do konce března na rozmyšlenou, zda bez odmlouvání zaplatit, nebo se opět pokusit MÚ vysvětlit, že chalupu obývám maximálně polovinu roku a těžko mohu produkovat odpad na dvou místech současně. V místě trvalého bydliště platím za celý rok. ☹

mosoj

Koukám že u nás je městský úřad štědrý . Popelnici sice mám, ale nikdo nikoho nenutí ji mít . Pokud ji má, tak si může zaplatit podle výběru odvoz 1 × 14 dní, každý týden , nebo koupit jednorázové známky a nechat vyvézt když je popelnice plná ( platím přímo popelářské firmě nikoliv MÚ !!). Veškerý odpad, včetně nebezpečného a elektrospotřebičů ( mimo popela) lze dále odvézt do sběrného dvora baz jakéhokoliv poplatku !!
Samozřejmě že v bytovkách jsou kontejnery a majitelé bytů se o odvoz finančně dělí.

Je vidět že když se chce tak to jde.

briketka10

mě složenku taky neposlali
ségře jo..dojdu si na úřad
udělám tam čoromoro a
složenku tam zaplatím ..

johana 56

Náš MÚ rozesílá jmenovitě každému obyvateli města s trvalým pobytem na jeho území oznámení o povinnosti uhradit poplatek za komunální odpad do konce května.Platba je možná přímo v pokladně úřadu,z účtu nebo složenkou na poště.Domácnostem s více členy je po dohodě umožněno uhrazení ve dvou splátkách.

hanulka11

U nás posílá úřad složenky- pro známku na popelnici jsem si došla- na placení mají prý čas do konce dubna , nevím jak je to u vás.

anonym

Nevím jak to chodí u vás, ale my když za tři měsíce nedojdeme na úřad, tak přijde složenka.Já si to hlídám, takže už v lednu si dojdu na úřad a tam to platím přímo pokladní a dostávám doklad na celý rok.
U mojí matky, tam složenky nedávají, kdo má plnou popelnici, doveze ji k silnici (nebo na jiné svozové místo) a na popelnici nalepí známku, kterou si koupí v trafice (popřípadě na jiném označeném místě).Popeláři popelnici vysypou a známku strhnou.
Podle mě je to výhodnější, protože takhle lidí třídí odpad (všude mají kontejnery označené na různé odpady a ty se neplatí) a do popelnice přijde to, co už opravdu nejde vytřídit.
Dříve jsme za narození dítěte dostávali různé výhody, dneska dcera, jen přijela z porodnice, tak během týdne ji přišla složenka za dalšího člena rodiny, takže už MUSELA ZAPLATIT 500 Kč za další osobu.

badisko

platis na trvalem bydlisti …bud slozenkou.. nebo rovnou na obecnim urade ..slozenky chodi na trvale vydliste…