Avatar uživatele
Bronzový

Komu a proč se dřív říkalo květinové děti,/co to bylo za lidi a proč si takto říkali?Pamatujete si tu dobu někdo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Opsat něco z Wiki jsi asi nepotřeboval, zajímají tě osobní zkušenosti. Já tu dobu matně pamatuji, představitelem u nás byl americký básník Allen Ginsberg,
http://www.spisovatele.cz/… který byl v Praze zvolen králem Majáles, ale už nevím kdy. Nosili dlouhé vlasy a v nich květiny ( ty jsem nosila taky ), jejich krédem bylo "lásku, ne válku". Tenkrát jsme si je idealizovali, ale teď s odstupem let se mi zdá, že ty myšlenky zas tak ušlechtilé nebyly, podstatnější bylo užívání drog a volná láska.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Stačilo vyzkoušet Wiki:
HippiesZ Wikipedie, otevřené encyklopedie
Protijaderný znak, který se později stal symbolem míruHippies [hipíz] (děti květin neboli květinové hnutí) je hnutí, které vzniklo v 60. letech v USA.
Jednalo se o neorganizované hnutí, které vycházelo z generace beatniků. Šířit se začalo v polovině 60. let ze západního pobřeží USA, ze San Francisca. Cíle „hippísáků“ byly nejednotné, za základní lze ale považovat vzpouru proti společnosti, mír, lásku, přátelství, svobodu. K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komun, které pak často provozovaly volnou lásku (free love). Často se užívaly drogy - zvláště psychedelické (LSD). Častým cílem byl někdy ale jen opak chování většinové společnosti a vyjádření protestu. Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi. Příslušníci hippies nosili často dlouhé vlasy, volné oblečení a korálky a celkově prosazovaly "primitivní" vzhled jako projev negativní reakce proti většinové metrosexualitě u mužů v 30. , 40. a 50. let 20. století.
Dalším poměrně výrazným projevem spojeným s tímto hnutím bylo tíhnutí k mysticismu, různým druhům východních náboženství a filosofií, objevování na Západě doposud neznámých kultur a zvyků a jejich propojování se soudobou kulturou a způsobem uvažování.
Hippy móda měla zásadní vliv na populární hudbu, televizi, film, literaturu a výtvarné umění. Po 60. letech bylo mnoho aspektů asimilováno do většinové společnosti. Dědictví hippies lze pozorovat v soudobé kultuře v různých formách - od zdravé výživy, přes hudební festivaly po kybernetickou revoluci.

Pamatuji si ta léta - ikdyž jsme byli za "železnou oponou, vliv "květinového období" se projevil i u nás.


Avatar uživatele
Zlatý

Jasně byli to Hippies- dlouhý vlasy , kytkatý pestrý oblečení a prostě takový samorosti a když jsem byla na Krétě tak na Matale tam takový týpky stále potkáš a taky se traduje, že tam v těch skalách žili


Avatar uživatele
Pokročilý

My máme ještě jednu květinovou na škole a zajímavé..
Doplňuji:
drogy, drogy, drogy..

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.