Avatar uživatele
Pokročilý

Hippies-otázky

Mám pro vás více otázek, prosím, odpovězte :)

1, Co si myslíte o hippies?
2, Znáte nějaké hippies lidičky? (jestli ano, kolik?)
3, Jsou nějaké hippies festivaly/srazy?
4, Líbí se vám tento styl?
5, Máte nějakou zkušenost s hippies stylem?
6, Jsou vůbec nějací hippies? (doufám, že ano)

Předem díky za odpovědi :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Hnutí hippies jsem sledovala a sympatizovala s ním v době jeho vzniku a největší "slávy". V zahraničí bylo revoltou např, proti válce ve Vietnamu (Formanův film Vlasy-Hair) a u nás proti komunistům. Tehdejší svazácké heslo: "Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás!" mi skutečně utkvělo v hlavě a také to, jak kluky odchytávala SNB a stříhala jim vlasy nebo byli vylučováni ze škol ap. .Znám pár lidiček, kteří v té době "zastydli" ačkoliv jim dnes táhne na šedesát. Dnešní "revival hippies" vyznavače moc nechápu, protože opakovaný vtip už není vtipem a víceméně kopírují. Nevím, proti čemu dnes "bojují", ale tak jako tak mám pocit, že se dobývají do otevřených dveří, protože dnes brojit v podstatě proti čemukoliv není žádné riziko a statečnost a není trestné vyjadřovat svoje názory. Chodit
ve vytahaném svetru, ucourané sukni a hulit trávu ještě z nikoho hippies nedělá. "MAKE LOVE, NOT WAR"

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Tu dobu jsem zažil. Byl jsem mladý, měl dlouhý vlas, kytkatý hadry, problémy v učnovce a problémy s policajty. A protože jsem byl rebel tak ani ti svazáci o mě nestáli. A o drogách a o volné lásce na maloměstě se nám tak akorát mohlo jenom zdát. Tak že ta základní fakta o hippies souhlasí. S tím Vietnamem to bylo trochu složitější, (stačí si to vygůglovat) neboť tento konflikt nevyvolali USA. Komunistický sever chtěl za každou cenu sjednocení s jihem kde vládl diktátorský řežim. Ten se obrátil na svého spojence USA o pomoc proti hrozbě komunismu v bývalé Indočíně. Jak to dopadlo, to víme A právě nejsilnější vlna hippies bylo v tomto období války kdy stoupal počet obětí z řad amerických vojáků.


Avatar uživatele
Zlatý

Bohemica uvedla výklad částečně zkreslený a poplatný této době. Prvotní myšlenky tohoto hnutí byly mír, láska, přáítelství. návrat k přírodě. Díky tomu, že toto hnutí vzniklo spontáně, bez sjednocení a bez jednotného vedení, tak to dopadlo, tak jak to dopadlo. Nebylo to hnutí proti válce ve Vietnamu, ale proti všem válkám. V té době byl právě Vietnam největší válečný konflikt světa vyvolaný USA. Z toho logicky vyplývá, že celá řada akcí a protestů byla namířena právě proti Vietnamu.
Někteří odborníci řadí k tomuto hnutí i počátky boje proti globalizaci. Používání drog, volná láska a podobně přišlo až po vzniku .
Původní myšlenky, jsou blízké spoustě lidí i dnes. I když se jejich rosazování a přibližování k nim změnilo.
Může být někdo proti míru, lásce a návratu k přírodě ?
Doplňuji:
http://cs.wikipedia.org/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3815
Zlatý Drap 2281
Zlatý led 1646
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 866
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.