geekocz

Kolikrát se dabovaly filmy v minulosti?

Zdravím, je možné že se v minulosti dabovaly některé filmy vícekrát? Někdy mi totiž přijde že se po spoustě let koukám na film který jsem viděl již dávno a přijde mi, že fráze jsou jinak přeložené nebo má postava jiný hlas. Z jakého důvodu se filmy dabovali vícekrát.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – spousta filmů má více verzí dabingu.
Např. proto, že majitel autorských práv k dabingu původnímu je nechce poskytnout a nebo za takovou sumu, že nový dabing je levnější, nebo se původní dabing někomu nelíbí…
😉

Další odpovědi
iceT

No to nejsi sám,komu to přijde.,že postavy v oblíbených filmech mluví jinak a jiným hlasem.Taková Smrtonosná past má dabingy asi tři,dokonce jeden hlas mluví třeba tři postavy.