Pepa25

Kolik zemřelo za poslední půlrok lidí, které jste OSOBNĚ znali?

Vzhledem k nejasnosti definice přičin úmrtí („s COVIDem“ nebo „na COVID“ atd.) anketa směřuje na celkový počet úmrtí ve vašem okolí, bez ohledu na příčiny. Stav k dnešnímu dni.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Ametyst

Oba bydleli blízko. Kovid neměli. S kovidem to ma společné pouze to, ze jednomu z nich doktor stále odkládal důležitou operaci, protože se prostě všechny operace odkládaly. Organismus už nemohl čekat.

Další odpovědi
Kepler

nikdo

alik360

nikdo

ten který je

Velice dobrý kamarád 59 let – selhání jater po lécích které bral proti bolesti kloubů.Dlouho čekal na operaci kolene.
Soused 85 – infarkt
Soused 88 – úraz a následný zápal plic v nemocnici

paul1

Bývalý soused. RIP.

Lgee

nikdo

Mc Merkurion

Více než 3

… tak za poslední půlrok to nespočítám, je to dvojciferné číslo, ale většina na to měla věk, jiná raka …

Umi Neywitz

brillant

Těžká DN.

led

Více než 3

počet úmrtí ve vašem okolí, bez ohledu na příčiny… takže aj iné príčiny smrti, napríklad „sešlost věkem“, nielen na covid, ani s covidom
Dnes už ľahšie zrátam tých, ktorých osobne poznám, čo ešte žijú. Je to kruté, ale, život je už raz taký.

metro

nikdo

Srandista

Mikrotem

nikdo

Anonys

JardaSkera

Více než 3

Jerry Slouka

nikdo

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Nechodím se každý den dívat na vyvěšená parte. Co jsem viděla, tak 2 šedesátníci.,

Můj soused měl problémy s nohou, bál se jít k lékaři (ordinační hodiny) a také se bál covidu,

Jenže nakonec do nemocnice musel a vrátil se jen s pahýlem nohy, neléčený bércový vřed Už nebylo zbytí,

Pepa25

Omlouvám se všem, pro které je toto téma citlivé. Současná doba je náročná na psychiku, to je jasné. Např. vím o větší instituci, která má poměrně velký a dobře fungující Klub důchodců a interní nástěnku, kde občas, dřív tak jednou za čtvrt roku, vyvěsí parte bývalého zaměstnance – důchodce. Poslední dva měsíce tam de facto mění jedno parte za druhé, což je fakt depresivní: že jde o lidi kolem 80 není až tak zásadní, spíš kolik těch úmrtí skutečně je …

zjentek

Jenže vedle kovida taky nezapomínejme na počasí a jeho změny, ke kterým DOCHÁZÍ a ne že ne. A že by tyto změny byly pro zdraví nějak příznivé, to se říci nedá (mluvím z vlastní zkušenosti).