Kolik vteřin trvá nejzdravější nádech a kolik výdech? Jakým způsobem má člověk dýchat, aby to tělo nejvíce ocenilo?

Toto mě hodně překvapilo viz:

Je známo, že všichni dlouhověcí lidé dýchají pomalu. Čím hlouběji a čím nižší je frekvence dýchání, tím je delší život. Když se jednoho 130letého Inda zeptali, jaké je tajemství jeho dlouhověkosti, odpověděl, že správné dýchání – dýchal jednou za minutu.

Správné dýchání je jeden z hlavních faktorů, který zaručuje zdraví a mladost. Odhaduje se, že 9 z 10 dospělých lidí špatně dýchá. Proto, kdykoliv si vzpomenete zhluboka se pomalu nadehněte a po chvilce pomalu co nejvíce vydechněte. Časem se to stane nevědomým pravidlem.

Více zde: http://www.uspesna-lecba.cz/vase-zdravi-zavisi-take-na-zpusobu-jak-dychate/

Nejlepší odpověď
annas

http://home.tis­cali.cz/shindo­kan/Technika/dech­.htm

„Bez jídla vydržíš dlouho, bez pití vydržíš dlouho,
ale zkus přestat dýchat“. O technice dýchání se dovíme v uvedeném odkazu.

Jak správně dýchat?

"Existuje mnoho způsobů dýchání řízených vůlí člověka.

Většina z nich má několik základních společných rysů.

  1. Dochází ke snížení frekvence dýchání
  2. Provádí se zádrže dechu po nádechu a po výdechu

Jako správný způsob dýchání s přihlédnutím k fyziologickým zákonitostem doporučuji postup dle A. Ignatenka, jehož zvládnutí nevyžaduje žádné zvláštní úsilí.

Pomalu, nepříliš zhluboka se nadechneme, doba nádechu je zpočátku 2–3 sekundy, na 1–2 sekundy zadržíme dech (pauza), pomalu a nepříliš zhluboka vydechneme (doba výdechu je 3–4 sekundy, vždy by měla být delší než doba nádechu), na 1–2 sekundy zadržet dech (pauza). Je třeba dosáhnout toho, aby počet nádechů nebyl větší než 6–8 za minutu, čím méně, tím lépe. Postupně zvyšujeme dobu trvání jednotlivých sekvencí, během 1–2 měsíců můžeme zadržovat dech k jedné minutě, dýchání však zůstává stále povrchní. A ještě jedna věc. Dříve než se znovu nadechnete, po zádrži dechu nejprve ještě jednou vydechněte zbytek vzduchu z plic. Sami pak budete překvapeni jak snadno můžete provádět další dechový cyklus. Bude to snazší především proto, že dodatečným vydechnutím se snížilo nadbytečné podráždění dechového centra." atd.