bauerlukin

Jak správně dýchat?

Dobrý den, četl jsem, ze je velmi důležité správné dýchat. Třeba v knihách o Buddhovi se píše, že Buddha říkal, že dýchání je důležitý prvek na cestě k osvícení. Už jsem ale nikde nečetl jak nebo jaké techniky mám zkusit. Poraďte mi prosím nějaké. Díky

Odpovědi
Lilama

Slyšela jsem, že správné dýchání je do břicha. Když si dáš ruku na břicho, ucítíš jak se ti nafukuje a vyfukuje.

Alesh

V tomhle by ti poradili jogíni, určitě ve svém okolí nějaké najdeš. Je to pak ale samozřejmě o tréninku, nestačí se jen dozvědět, jak se to dělá.

Edison

K osvícení dojdeš i jen prostým zpřeházením nádechů a výdechů: Výdech, výdech, výdech, nádech, výdech, výdech, výdech…