WalterBishop

Kolik % vašich peněz pošlete na vědecké výzkumy, které sponzorujete?

Nejlepší odpověď
elkon

Od toho je stát, který přerozděluje výnos z našich daní.

Další odpovědi
Drap

Žádný vědecký výzkum nesponzoruji, od toho jsou jiné instituce.

aliendrone

Mám jako jeden z OS Windows, takže již SPONZORUJI „vědecký výzkum“. Zejména co se týká oboru kryptoanalýzy pro NSA či jiné emerické instítuce (dešifrování pro ně zajímavých věcí). Jako ostatně prakticky každý s W10 či W11. Kdybys hledal podrobnosti, hledej termín „distribuovaný computing“. A kdybys hledal indicie, tak si prověř, „co dělá tvůj počítač, když NIC nedělá“? (je, resp. MĚL BY BÝT idle) Proč se fofrníky chladičů mohou ztrhat, když ti neběží ani spořič obrazovky? Proč máš masivní síťový provoz? 😉

Pokud chceš ještě podrobněji, tak musíš na darknet. Naprosto logicky o tomhle Google NIC NEVÍ! 🙂

A než Pepa25 přijde s tím, že jde o konspiraci BEZ DŮKAZŮ, tak mu připomenu, že kvůli prakticky TÉMUŽ spustili Amíci děsnej povyk na čínský Huawei a Google mu vypověděl služby. TAKÉ BEZ DŮKAZŮ! 😉 😄

Pepa25

aliendrone: konspirace je hlavně to, že o něčem „Google neví, je třeba na darknet“. Darknet není zdroj infromací, ale něčeho jiného 😉 A jinak jsem myslel, že si umíte najít, jaké procesy na vašem PC běží a využívají síť. To umí i amatér Pepa25 😉

aliendrone

Pepa25>>> Ale no tak.

  1. darknet JE zdroj informací, musíš chodit na správná místa
  2. no ANO, právě o tom to JE, stačí se právě PODÍVAT na ty procesy a jejich počet (který ENORMNĚ naroste, když počítač NIC nedělá)
  3. a to, že si přečtu, že mi běží proces „runtime broker“ třeba rovnou 6× (ač žádné programy neběží – což by dle oficiálního popisu jeho funkce MĚLY!) je sice fajn, ale CO DOOPRAVDY dělají?

Ach, já truhlík, proč jen nevěřím Microsoftu, který se již nesčetněkrát věřejně dušoval, že Windows tohle nebo tamto NEDĚLÁ – a PO ČASE se ukázalo, že TO DĚLÁ? (myslím, že to začalo již na W98 tím, že svatosvatě přísahali, že nesbírá údaje o uživatelích)­. ROFL!

No, tohle je na DLOUHOU diskuzi, každopádně se podělím o jeden FUNGUJÍCÍ VERY NICE + EASY tip (který jsem zatím získal (jak jinak) na darknetu, který se může hodit už jen proto, že někdo nemá rád, když si jiný za jeho peníze mastí kapsu a jemu přidělává výdaje.
OZNAČTE SVÉ PŘIPOJENÍ JAKO TARIFIKOVANÉ
Síťový provoz rázem RAZANTNĚ poklesne, taktéž ruku v ruce s tím i práce procesoru (třeba pro lidi s procákem s TDP kolem 200+W je značný ROZDÍL, pokud mu comp „když nic nedělá“ běží na 95 % výkonu, oproti tomu, když si v klidu bublá na nějakých 1–3 % – s ohledem na dnešní cenu energií. 🙂