dust8

Kolik % skutečné kávy je průměrně v instantních kávách?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu si můžete přečíst všechno o instantní kávě

Jde o pravou kávu, při jejíž výroby se používá lyofilizace , nebo sušení rozprašováním je v některých případech upřednostňováno před lyofilizacíí, také se v průběhu přípravy zbavuje části kofeinu.

Zdroj uvádí, že k výrobě této kávy se užívá 50 % kávy zelené, ta je podle odborníku zdravější.

Vedlejší produkt

Kávový prášek. Tento prášek může být použit jako biomasa, například pro výrobu tepla použitého ve výrobním procesu. atd.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Instant_cof­fee

Další odpovědi
Kepler

Co jiného by tam mělo být? Instantní káva se vyrábí sušením koncentrovaného vodného výluhu, někdy se přidává malé procento jemně mleté kávy. To není jako Granko a podobné kakaové švindly, kde to kakao jen letmo zahlédli z rychlíku.