zjentek

Kolik plodů jeřábu ptačího můžu jednorázově sníst?

..zkrátka najednou, jako jednu porci jídla

Nejlepší odpověď
anonym

Myslíš čerstvého? Tak toho stačí hrstka na poblití nebo tě bude bolet škopek. Jako děcko jsem jich taky pár pozřel a výsledek je popsán výše.

Další odpovědi
marci1

Čerstvé plody bych nedoporučovala jíst. 🙂
„Konzumace čerstvých jeřabin může přivodit lehčí otravu (nevolnost, bolesti hlavy, dávení), kterou zřejmě vyvolává přítomná kyselina parasorbinová a snad i kyanovodík. Sušením nebo vařením však jejich toxicita zcela mizí.“
http://nadeje-byliny.eu/modu­le/herbal/deta­il?id=34