štamgast

Kolik peněz musí člověk vyhrát v loterii, aby nemusel do konce života pracovat?

Předpokládejme zároveň, že po výhře dá člověk výpověď v práci a začne pobírat podporu v nezaměstnanosti, čili úplně bez příjmu nebude.
A taky berme v potaz, že takový člověk chce žít běžný život a ne do konce života bydlet v garsonce o chlebu a vodě.

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

To je velmi individuální otázka, která by se musela doplnit o další údaje, a to sice zda vše základní již má, kde bude tento člověk bydlet, kolik mu je let respektive jak dlouho bude ještě žít, jaká bude inflace, nebo zda se třeba počítá, že by tyto peníze třeba investoval. Pokud by investoval do nájemních nemovitostí, tak nevím jak jinde, ale tady u nás by mohl být výnos z každého milionu tak 4–5 tis. Čili 5–6 milionů by mělo zajistit prvidelný příjem 20–30 tis.měsíčně. Samozrejmě se z toho musí vždy odečíst něco na udržení stavu nemovitostí… Pokud se vše utratí, tak časem „spadnou“

Další odpovědi
Drap

To si lehce spočítáš, pokud odhadneš, nebo spočítáš kolik ten tvůj člověk spotřebuje a jak dlouho ještě bude žít.

lukas1912

Promně by stačila ta první šance např 125 000 000kč.

Kepler

Z 20 miliónů investovaných třebas jen na nízký, ale o to bezpečnější výnos 1 %, by měl 200 000 Kč/rok, což by představovalo celkem slušný životní standart. Lze samozřejmě investovat líp, toto je jen minimalistický příklad.

Hlada

Člověk pracovat nemusí. Tato povinnost byla zrušena krátce po revoluci. Musí jen platit zdravotní pojištění. Je vhodné také si platit sociální.
Pro základní spotřebu kolem 150 tis./rok stačí investovat 1mil. na 15%, což je částka, kterou je možné ušetřit bez nutnosti výhry.